Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tragiczna śmierć dziecka w Białogardzie. Pierwszy dzień procesu na nami

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
pixabay.com
Za nami pierwszy dzień procesu, w którym urzędniczka z Białogardu odpowiada za niedopełnienie obowiązków i w konsekwencji przyczynienie się do śmierci chłopca.

Chodzi o sprawę 5-latka, który bawił się przed domem, wpadł do niezabezpieczonej miejskiej studzienki kanalizacyjnej i mimo szybkiej akcji ratunkowej, zmarł. Przypomnijmy, w czwartek szczegółowo opisaliśmy tę sprawę i zapowiedzieliśmy proces. A ten rozpoczął się o godz. 9 w Sądzie Rejonowym w Białogardzie.

Tragiczna śmierć dziecka w Białogardzie. Prokuratura stawia ...

Prokuratura stawia zarzuty naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Białogardzie Ewelinie S. To ona - według śledczych - dopuściła się niedopełnienia obowiązków i w konsekwencji spowodowała bezpośrednie niebezpieczeństwo zagrożenia życia.

Pani naczelnik nie przyznaje się do winy. Stwierdziła podczas rozporawy, że nie wiedziała nawet o istnieniu studzienki. Przypominała, że jej wydział przechodził reorganizację. Adwokat oskarżonej stwierdził więc, że to nie jego klientka powinna być adresatem aktu oskarżenia, ale jej poprzednik.

Sąd podjął decyzję o powołaniu biegłego. Następna rozprawa ma się odbyć w marcu.

Ewelinie S. za zarzucane czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec niej nie są zastosowane środki zapobiegawcze.

Przypomnijmy, zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszeli wcześniej także rodzice chłopca. Proces przed Sądem Rejonowym w Białogardzie toczył się przez wiele miesięcy i zakończył w styczniu ubiegłego roku. Matka 5-letniego Szymona została uniewinniona, ojciec został uznany za winnego, że pozostawił chłopca bez nadzoru. Sąd warunkowo umorzył jednak postępowanie wobec taty na rok.

Teraz rodzice czekają na wynik tej rozprawy. Chcą - co oczywiste - ukarania winnych, a według ojca odpowiedzialne za śmierć jego syna jest właśnie miasto.

Zobacz także: Białogard: Otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo