Zamknij

Głos Koszaliński

Tragiczny wypadek w regionie. Areszt dla sprawcy

Policjanci jednostki w Wałczu zatrzymali 23-letniego kierowcę, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Młody kierowca prowadził pojazd

Strażacy Powiatu Wałeckiego w akcji

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

Policjanci jednostki w Wałczu zatrzymali 23-letniego kierowcę, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Młody kierowca prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło około godziny 6.30 na drodze gminnej, pomiędzy miejscowością Mirosławiec Górny, a Mirosławiec.

23-letni kierujący pojazdem osobowym marki VW Passat, na łuku drogi, w wyniku niezachowania należytej ostrożności i niedostosowania prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku tego zderzenia, śmierć na miejscu poniosła 17-letnia pasażerka tego pojazdu. Dwoje innych młodych pasażerów: kobieta i mężczyzna trafili do szpitala. Młody pasażer w wyniku odniesionych poważnych obrażeń ciała został przetransportowany do szpitala w Szczecinie przez Pogotowie Lotnicze.

Jak się okazało kierujący 23-latek był w stanie nietrzeźwości. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec sprawcy wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

OSP Wałcz

Zobacz także Wypadek na al. Monte Cassino - zderzenie auta osobowego i skutera

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy