Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Transmisja mszy świętej z katedry w Koszalinie [WIDEO]

gk24
W niedzielę o godzinie 10 w koszalińskiej katedrze odbyła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, do 29 marca włącznie obowiązuje dyspensa. Oznacza ona, że brak uczestnictwa we Mszy św. nie jest grzechem. Biskup wydaje też inne zalecenia związane z szerzącą się epidemią.

W komunikacie biskupa czytamy: "Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie".

Dyspensę otrzymują:

  • osoby w podeszłym wieku
  • osoby z objawami infekcji
  • dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę
  • wszyscy, którzy czują obawę przez zarażeniem

Wierni modlą się wirtualnie. Gdzie oglądać msze św. online?

Ponad to, biskup zarządza przeniesienie rekolekcji dla dorosłych, podobnie jak w sytuacji rekolekcji szkolnych, na termin, w którym będą mogły zostać one zorganizowane w taki sposób, żeby nie zagrażały zdrowiu uczestników. Biskup zachęca, aby wierni w tym czasie, w którym miały odbywać się rekolekcje, trwali na błagalnej modlitwie, pozostając w swoich domach.

Do odwołania zostają zawieszone wszystkie wizytacje biskupie w parafiach.

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Dane dzień po dniu: l...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo