Zamknij

Głos Koszaliński

Trasa rowerowa single track na Górze Chełmskiej do poprawki [ZDJĘCIA]

Nowa atrakcja, czyli  leśna trasa rowerowa tzw. single track, która od niedawna jest dostępna na Górze Chełmskiej, nadaje się już do naprawy. Wystarczy

Czytelnik

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/15] Poprzednie Następne

Nowa atrakcja, czyli leśna trasa rowerowa tzw. single track, która od niedawna jest dostępna na Górze Chełmskiej, nadaje się już do naprawy. Wystarczy posłuchać bywalców tego miejsca.

- Podłoże tej trasy zostało najwidoczniej źle przygotowane. W wielu miejscach, zwłaszcza na zjazdach w zakrętach, trasa jest już rozjeżdżona. W efekcie jest tam niebezpiecznie. Różnice widzi ktoś, kto korzystał z podobnych tras na południu Polski - mówią nasi Czytelnicy.

- Do tego brakuje czytelnych oznakowań, jak tam trafić oraz informacji, dla kogo jest ta trasa. Często można tam spotkać rowerzystów, którzy wyjeżdżają na szlak w przekonaniu, że to zwykła droga rowerowa, a przecież wiadomo, że tak nie jest. Zdarza się, że chodzą tu piesi, co jest bardzo niebezpieczne, zarówno dla nich, jak i dla pędzących z góry rowerzystów.

Podobnych sygnałów mamy więcej. Co do naprawy szlaku - przekazaliśmy uwagi do koszalińskiego ratusza, podobnie w sprawie oznakowania oraz informacji dla mieszkańców.

- Po kilku miesiącach funkcjonowania możemy zobaczyć, że w dwóch miejscach przy bandach w wyniku bardzo ostrego hamowania została zdarta nawierzchnia, w kilku innych w wyniku jazdy najprawdopodobniej quadem, ta nawierzchnia jest mocno naruszona - przyznaje Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

- W ciągu kilku dni firma, która była wykonawcą, naprawi „rozjeżdżone miejsca”. Gwarancja jest na 4 lata. Na pewno od przyszłego roku, w nowym sezonie, potrzebne będą stałe i częste przeglądy trasy. Zajmiemy się także oznakowaniem i edukacją mieszkańców.

Przypomnijmy, single track jest trasą rowerową, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego. Kosztowała niemało, bo ponad 760 tys. zł. Wykonawcą była firma Magro - Andrzej i Maciej Grochowina Koszalin.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy