1 z 40
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Trwa budowa obwodnicy Koszalin - Sianów. Na jej przebiegu ma...
fot. www.s6-obwodnicakoszalina.pl

Postęp prac z listopada bieżącego roku

Trwa budowa obwodnicy Koszalin - Sianów. Na jej przebiegu ma być pięć węzłów drogowych oraz trzy przecięcia z innymi drogami. Jak to ma wyglądać w praktyce?

O szczegółach mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA: - Patrząc od strony Szczecina mamy węzeł Koszalin Zachód. Ten węzeł łączy obwodnicę z obecną DK 6. Do czasu budowy drogi S11 w kierunku Bobolic będzie miał formę dwóch rond - jedno rondo będzie służyło do zjazdu z obwodnicy, a drugie - do wjazdu na obwodnicę. Następnie mamy węzeł Bielice, czyli połączenie dwóch dróg ekspresowych S6 i S11, jest to węzeł trójwlotowy typu T. Nie jest budowany na istniejącej drodze, w związku z tym jego realizacja nie będzie powodowała utrudnień w ruchu.

Dalej jest węzeł Koszalin Północ z obecną DK nr 11. Ulica Morska docelowo przebiegać będzie pod obwodnicą, po północnej stronie S6 powstanie nowe rondo, które będzie zapewniało skomunikowanie DK nr 11 z łącznicami węzła. Następnym węzłem jest Koszalin Północ z ul. Władysława IV. Będzie to węzeł typu półkoniczyna z dwoma rondami na przecięciu łącznic węzła z drogą powiatową. Ul. Władysława IV zostanie poprowadzona wiaduktem nad obwodnicą. Dalej mamy przecięcie z drogą powiatową w Kędzierzynie, obwodnica będzie poprowadzona nad drogą powiatową. W tym miejscu nie będzie możliwości wjazdu na obwodnicę.

Następny punkt to przecięcie obwodnicy z DW203 w rejonie m. Gorzebądz. Na przebiegu drogi wojewódzkiej powstanie wiadukt, obwodnica zostanie poprowadzona poniżej - w wykopie.

Kolejnym punktem jest przecięcie obwodnicy z drogą powiatową Sianów - Skibno. Droga powiatowa zostanie poprowadzona wiaduktem nad obwodnicą, na północ od wiaduktu powstanie rondo łączące drogi powiatowe z drogami dojazdowymi, zapewniającymi dojazd do nieruchomości przeciętych przez drogę ekspresową.

Ostatnim elementem jest węzeł Sianów Wschód, który powstanie na północ od istniejącej DK 6; jedyna ingerencja w obecną drogę krajową będzie obejmowała budową skrzyżowania łączącego węzeł z DK6.

Obecnie zmiany w organizacji ruchu wprowadzono na ul. Morskiej - przekierowano ruch na bypass w związku z przebudową z zakresu branży wod.- kan. i budową obiektu w ciągu obwodnicy. Wraz z postępem robót będą wprowadzane w tym miejscu kolejne etapy organizacji ruchu. Zmiany są także na DK6 w rejonie Karnieszewic. Ponadto na DK 6 w rejonie Trawicy obowiązuje objazd. Około maja przyszłego roku samochody powinny pojechać tu nowym wiaduktem. - Na każdym przecięciu obwodnicy z drogą publiczną w związku z budową węzłów i obiektów inżynierskich będą utrudnienia. Najczęściej będą to niewielkie objazdy (bypassy) budowanych wiaduktów - dodaje Mateusz Grzeszczuk.

Zobacz także Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o drodze s6

Zobacz również

Niedzielna giełda handlowa w Koszalinie. To można kupić na stoiskach [zdjęcia]

Niedzielna giełda handlowa w Koszalinie. To można kupić na stoiskach [zdjęcia]

Pożar samochodu na ul Kamiennej w Czaplinku. Opel nadaje się już tylko do kasacji

Pożar samochodu na ul Kamiennej w Czaplinku. Opel nadaje się już tylko do kasacji

Polecamy

Warszawska publiczność pożegnała Łukasza Koszarka

Warszawska publiczność pożegnała Łukasza Koszarka

Pijany żeglarz wypłynął na świnoujskie wody. Nie obeszło się bez interwencji

Pijany żeglarz wypłynął na świnoujskie wody. Nie obeszło się bez interwencji

Sportowa niedziela z udziałem Biało-Czerwonych. Wystąpią: Fajdek, Lewandowski, Lisek

Sportowa niedziela z udziałem Biało-Czerwonych. Wystąpią: Fajdek, Lewandowski, Lisek