MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nordic walking w woj. śląskim. Gdzie wybrać się w weekend 8 - 9 czerwca. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. śląskim warto trenować w wielu miejscach. Ale zachęcamy do wybrania ścieżek, które polecają inni mieszkańcy. We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 3 uczęszczane ścieżki nordic walking w woj. śląskim. Na każdy weekend przedstawiamy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Sprawdź, co przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki nordic walking w woj. śląskim

Które szlaki nordic walking w woj. śląskim polecają mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy może śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo przygotowaliśmy dla Was 3 uczęszczane szlaki nordic walking w woj. śląskim. Znajdź najbardziej atrakcyjną dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 08 czerwca w woj. śląskim ma być od 15°C do 27°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 3% do 42%. W niedzielę 09 czerwca w woj. śląskim ma być od 17°C do 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 20% do 58%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Pętelka po polach

  • Początek trasy: Katowice
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 8,14 km
  • Czas trwania marszu: 56 min.
  • Przewyższenia: 36 m
  • Suma podejść: 550 m
  • Suma zejść: 541 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Marek79

Lajtowa przebieżka po polach Siemianowic i Dąbrówki Wielkiej.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Bieg dla Kuby

  • Początek trasy: Bielsko-Biała
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 9,86 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 17 min.
  • Przewyższenia: 58 m
  • Suma podejść: 95 m
  • Suma zejść: 95 m

Dalekopis poleca tę trasę

Trasa I Bestwińskiego Biegu Charytatywnego dla Kuby, dystans 10 km. Start przy OSP Janowice, prosto ul. Janowicka, w lewo ul. Kubika, prosto ul. Podleska, w prawo ul. Bestwińska (chodnik po prawej stronie), w prawo ul. Ofiar Wojny, w prawo ul. Leszczynowa, w lewo ul. Szkolna, w prawo ul. Prusa, w prawo ul. Janowicka, w lewo ul. Pszczelarska, w prawo ul. Targanicka, w prawo ul. Janowicka, meta przy OSP Janowice.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Od Ptolemeusza do Wierusza: szlak żółty

  • Początek trasy: Krzepice
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 1,71 km
  • Czas trwania marszu: 34 min.
  • Przewyższenia: 7 m
  • Suma podejść: 5 m
  • Suma zejść: 8 m

Promocja_wieruszow poleca tę trasę

Atrakcje na szlaku:

Kuźnica Skakawska /św. Roch/ -kościół drewniany pw. Św. Rocha z 1744 r, 2 dęby szypułkowe, pomniki przyrody, grodzisko pierścionowate typu cyplowego z 700-400 p. n. e, Wieruszów-wzgórze zamkowe i fosa po wieruszowskim zamku.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Nordic walking w woj. śląskim – co szczególnie warto zobaczyć w regionie?

Dwa unikalne w skali Polski szlaki turystyczne szczególnie warto polecić miłośnikom nordic walking na Śląsku. Są długie, ale łatwo podzielić je na odcinki i zdobywać po kolei w miarę ochoty i uznania – każdy odcinek jest pełen atrakcji.

Pierwszy z nich to Szlak Orlich Gniazd, prowadzący wśród najpiękniejszych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podążając nim, zobaczycie niezwykłe zamki, wzniesione w czasach Kazimierza Wielkiego do pilnowania polskiej granicy. Wielkie wrażenie robi zwłaszcza słynny Zamek Ogrodzieniec, uwieczniony na filmach i w serialach (możecie go zobaczyć np. w „Wiedźminie” od Netflixa). Warto też obejrzeć bliźniacze zamki w Mirowie i Bobolicach, z którymi wiąże się dziwna opowieść o dwóch braciach i czarownicy. Zamek w Bobolicach został odrestaurowany i obecnie mieści hotel, w którym można się zatrzymać.

Druga trasa, którą warto wybrać na weekendowe wycieczki nordic walking w woj. Śląskim, to Szlak Zabytków Techniki, łączący aż 43 miejsca związane z historią polskiego górnictwa, hutnictwa, energetyki, łączności i kolejnictwa. Na szlaku czekają na was zabytkowe kopalnie (np. Guido w Zabrzu), osiedla robotnicze, radiostacja w Gliwicach z najwyższa na świecie drewnianą wieżą, stary młyn, stacja wodociągowa i dwa muzea poświęcone browarom i browarnictwu. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach z najdłuższym w Polsce podziemnym spływem łodziami po zalanej sztolni została nawet wciągnięta na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni