Trefl Sopot wygrywa z AZS Koszalin 84:76 [relacja, zdjęcia, filmy]

plk.pl
Koszykówka Trefl Sopot wygrał z AZS Koszalin 84:76. Zobacz zapis relacji na żywo z meczu!
Rozgrzewka przed meczem.

AZS Koszalin - Trefl Sopot

Trefl Sopot zwycięstwem nad AZS Koszalin zapewnił sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. AZS Koszalin w pierwszej połowie prowadził i grał praktycznie bezbłędnie, mimo że nie grali: George Reese i JJ Montgomery.

Trefl jednak gonił wynik i już w połowie trzeciej kwarty wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. W końcówce AZS zbliżał się jeszcze do sopocian, ale trójki Łukasza Wiśniewskiego dawały spokój gospodarzom.

Koszalinianie świetnie w całym meczu rzucali z dystansu (11/14 za trzy), ale byli dużo mniej skuteczni bliżej kosza. Zawodził LaMont McIntosh, który trafił zaledwie raz na 9 prób za dwa, a prawdziwym zaskoczeniem była postawa Rafała Bigusa (19 punktów, 9 zbiórek). W Treflu liderem był Łukasz Koszarek, a sporą wszechstronnością popisywali się John Turek i Adam Waczyński.

Uwaga kibice! Zapis relacji live minuta po minucie!

Punkty zdobyli:
Trefl Sopot: Łukasz Koszarek 20, Łukasz Wiśniewski 18, John Turek 16, Adam Waczyński 14, Filip Dylewicz 9, Vonteego Cummings 3, Jermaine Mallett 2, Saulius Kuzminskas 2, Marcin Stefański 0.

AZS Koszalin: Rafał Bigus 19, Igor Milicic 18, Callistus Eziukwu 10, LaMont McIntosh 9, Kamil Łączyński 9, Marcin Dutkiewicz 8, Mateusz Jarmakowicz 3, Grzegorz Surmacz 0.