TROTON - z Ząbrowa na cały świat. Z szacunkiem dla ludzi i środowiska

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
Główna siedziba TROTONU mieści się w Ząbrowie, w malowniczym miejscu, nad rzeką Parsętą. W trosce o środowisko, firma m.in. organizuje co roku Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty
Główna siedziba TROTONU mieści się w Ząbrowie, w malowniczym miejscu, nad rzeką Parsętą. W trosce o środowisko, firma m.in. organizuje co roku Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty Troton
Udostępnij:
Firma TROTON z Ząbrowa pod Kołobrzegiem, powstała ponad 40 lat temu. To jeden z wiodących w kraju producentów materiałów do konserwacji karoserii, a od kilku lat także do naprawy i pielęgnacji jachtów. Twórcami TROTONU są małżonkowie Jan i Bożena Wołejszo, którzy z pewnym rozrzewnieniem wspominają czasy, gdy pierwsza siedziba firmy mieściła się w maleńkim budynku starej remizy strażackiej.

Dziś TROTON zatrudnia blisko 190 osób, a produkty tej firmy zyskały uznanie klientów z kilkudziesięciu krajów świata, w tym Chin czy Emiratów Arabskich. Podstawowe produkty powstające w TROTONIE, to nadal szpachlówki, podkłady i lakiery. - To nasza oś - mówi Jan Wołejszo. - Ponad 10 lat temu zainteresowaliśmy się rynkiem żeglarskim. Przemysł jachtowy mocno się rozwija. Także w Polsce. Przybywa łódek, więc jakoś trzeba je naprawiać. Zdecydowaliśmy się wejść w tę branżę. A że jesteśmy otwarci, umiemy słuchać, na życzenie naszych klientów produkujemy też więc np. pasty polerskie i kosmetyki samochodowe.

TROTON to nie tylko ceniony producent materiałów doskonałej jakości. Firma zdobywa uznanie i laury jako podmiot prowadzący tzw. odpowiedzialny biznes. Jest doceniana za wielką dbałość o załogę, otoczenie w którym działa, za szacunek dla środowiska i wsparcie społeczności lokalnej. Jana Wołejszo wyróżniano m.in. prestiżowymi dla przedsiębiorców nagrodami Fair Play, z imiennym tytułem Ambasadora Fair Play włącznie. Wśród wielu nagród, które spływają do Trotonu, znajdziemy także statuetkę Wykrzyknik Newsweeka, przyznawaną przez tygodnik Newsweek i Fundację Kronenberga. To Nagroda Dobrego Biznesu, przyznawana za wieloletnie zaangażowanie firmy w rozwiązywanie problemów społeczności lokalnej i ochronę środowiska naturalnego. TROTON jest również inicjatorem podpisania Porozumienia dla Parsęty, do którego dołączyła najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub Gaja, samorządy, placówki oświatowe i organizacje społeczne, angażujące się w ochronę Parsęty. Główna siedziba firmy znajduje się w sąsiedztwie tej pięknej, łososiowej i trociowej rzeki. Co roku, na polanie przy moście między Ząbrowem, a Pustarami, TROTON organizuje Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty. Jego uczestnicy sprzątają tereny nad rzeką i w jej okolicy, by w końcu zasiąść do wspólnej biesiady i zabawy. Wydarzeniu zawsze towarzyszą prezentacje lub zabawy związane z popularyzacją działań na rzecz ochrony środowiska.

Od niedawna TROTON dysponuje kolejnymi przestrzeniami magazynowymi i biurowymi w Gościnie. W macierzystym Ząbrowie, na parterze kolejnego, nowego gmachu firmy, powstało za to Centrum Szkoleniowe TROTONU. Tu znalazła się przestronna sala konferencyjna, rozbudowana część socjalna i strefa techniczna, z profesjonalną kabiną lakierniczą włącznie. W centrum oprócz klientów firmy, pojawiają się także dzisiejsi uczniowie, a przyszli lakiernicy.

Galeria produktów TROTONU nieustannie się powiększa. Doskonałe recenzje zbiera m.in. jeden z ostatnich „przebojów” firmy: BRAYT One Step Premium. To bardzo skuteczny i wydajny środek nowej generacji, służący do polerowania. Dzięki zawartości najwyższej jakości tlenków glinu, zapewnia bardzo dobry efekt, za pomocą jednoetapowego procesu. W krótkim czasie eliminuje defekty po szlifowaniu papierem ściernym oraz inne uszkodzenia eksploatacyjne, gwarantując otrzymanie idealnej powierzchni o wysokim połysku. Polerowana powierzchnia nie rozgrzewa się nadmiernie, a po zakończonym procesie środek jest łatwy do czyszczenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie