Trwa medalowy serial wojowników z Bałtyku Koszalin i KSW Szczecinek

Medaliści mistrzostw Polski z KKT Bałtyk Koszalin i KSW Szczecinek wraz z trenerem Krzysztofem Pajewskim. Od lewej: F. Chmera, B. Mienciuk, W. Malarczyk i E. Czerwonka archiwum KSW Szczecinek
Od kilku tygodni zawodnicy KKT Bałtyk i KSW Szczecinek spędzają kolejne weekendy na imprezach mistrzowskich. Nie inaczej było w ostatnich dniach marca.

We Włoszakowicach koło Leszna odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w formułach semi-contact, light-contact i point-fighting. Wystartowało 406 zawodników z 68 klubów. Reprezentanci naszego regionu przywieźli z tych zawodów 6 medali - 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe. Dwa medale w kategorii seniorów wywalczył utytułowany zawodnik KSW Bartłomiej Mienciuk.

W formule semi-contact do 79 kg podopieczny Krzysztofa Pajewskiego, podobnie jak przed rokiem, doszedł do finału, ale nie obronił tytułu mistrzowskiego. W walce o złoto musiał uznać wyższość Przemysława Miśkiwa z KSW Police.

Warto dodać, że trenerem tego ostatniego jest Jacek Michulski wychowanek... klubu ze Szczecinka.

Dodajmy, że Mienciuk zdobył także brąz w formule light-contact do 79 kg. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli juniorzy. Dwa medale zdobyła Wiktoria Malarczyk z Bałtyku. W formule light-contact do 65 kg sięgnęła po tytuł wicemistrzyni kraju, przegrywając w finale na punkty z kadrowiczką Zuzanną Kalbarczyk (GOSRiT Luzino).

Wiktoria wywalczyła także brąz w formule point-fighting. W semi kontakcie powyżej 70 kg srebrny medal zdobyła jej klubowa koleżanka Emilia Czerwonka. Jedyne złoto w MP wywalczył Filip Chmera z Bałtyku, walczący w formule light-contact do 94 kg.

W finale pokonał Adama Piegońskiego ze Sparty Czajków, broniąc tytułu zdobytego w przed rokiem. Filip został powołany do kadry Polski juniorów i będzie przygotowywać się do mistrzostw Europy (23.08-1.09 na Węgrzech).