Trwa piękny sen Kostaryki! "Ticos" w ćwierćfinale, zdecydowały karne [wideo]

Redakcja
Kostaryka zagra w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata. Zespół z Ameryki Środkowej po rzutach karnych wyeliminował Grecję i pierwszy raz w historii awansował do najlepszej ósemki mundialu. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu.

Kostarykanie od 66. minuty grali w osłabieniu, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Oscar Duarte. Gole w tym meczu strzelali Bryan Ruiz (52. minuta) i Sokratis Papastathopoulos (90+). Bohaterem spotkania został golkiper Kostaryki Keylor Navas, który w czwartej serii karnych obronił strzał Theofanisa Gekasa.