Trzecia liga zakończy sezon tydzień wcześniej

jak
Zmieniony został terminarz rundy wiosennej w III lidze.

Rywalizacja w grupie 2., z udziałem trzech drużyn z regionu (Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk i Gwardia Koszalin), która według wcześniejszych założeń miała zakończyć się 21 czerwca, dobiegnie końca tydzień wcześniej (14.6).

Do zmian w terminarzu doszło wskutek przesunięciu 25. serii spotkań z terminu 25-26 kwietnia na 22 kwietnia (środa). Terminy następnych kolejek automatycznie przesunięte zostały o tydzień do przodu.

Przypomnijmy, że wiosenna rywalizacja rozpocznie się 7-8 marca.

III liga: Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 0:2 [ZDJĘCIA]

Piłkarskie derby Koszalina za nami. Gwardia pokonała Bałtyk 2:0.Do przerwy Gwardia prowadziła po golu strzelonym przez Mateusza Piotrowskiego. Tuż przed końcem tej części bliski doprowadzenia do remisu był Michał Czenko, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki.Po zmianie stron prowadzenie gospodarzy podwyższył Szymon Chać. Mimo kilku kolejnych okazji z obu stron, rezultat nie uległ już zmianie.

III liga: Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 2:0 [ZDJĘCIA]

Zacięte, ale stojące na dość przeciętnym poziomie, spotkanie derbowe obejrzeli w sobotę kibice w Kołobrzegu. Gospodarze od pierwszego gwizdka dość żwawo ruszyli do ataku i w pierwszych 4. minutach dwa razy strzelali na bramkę Oskara Pogorzelca. Później utrzymywała się przewaga optyczna Kotwicy, ale uważnie grająca defensywa Bałtyku nie pozwalała na większe zagrożenie. Goście wyprowadzali kontry, w których jednak brakowało dokładności. Najbliżej zmiany wyniku było tuż przed zejściem zespołów do szatni. W 45. min po wolnym Marcina Trojanowskiego doszło do sporego zamieszania, które wyjaśnił Michał Czenko, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. W 54. min wprowadzony po przerwie na boisko Michał Ciarkowski odebrał piłkę w polu karnym Fabianowi Walaszczykowi i dośrodkował na piąty metr, gdzie mimo asysty obrońcy Dawid Retlewski celnie główkował. Zdobycie prowadzenia sprawiło, że gospodarze mogli grać na większym luzie. W 72. min Marcin Trojanowski odebrał piłkę Czence na połowie Bałtyku, podbiegł kilka metrów i mocnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik. Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0) 1:0 Retlewski (54.), 2:0 Trojanowski (72.). żółta kartka: Waleński. Kotwica: Piotrowski - Pazio, Poznański, Wichtowski, Krysztopowicz, Deja, Piesio (64. Czerwiński), Zieliński (46. Ciarkowski), Trojanowski (87. Dudzik), Marczak (46. Maschera), Retlewski. Bałtyk: Pogorzelec - Walaszczyk, Jasitczak, Czenko, Waleński, Duszkiewicz (78. Lichmański), Forczmański, Gregorek (56. Rapita), Putno, Czapłygin (55. Ponurko), Gruchała-Węsierski (61. Włodarczyk). Zobacz także Bałtyk Koszalin - Grom Nowy Staw

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 2:0 [ZDJĘCIA]