Trzecie zwycięstwo w sezonie. Młyny pokonały Start 26:23

Młyny pokonały Start 26:23
Młyny pokonały Start 26:23 Jacek Wójcik
W rozegranym w piątek w Koszalinie meczu 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, Młyny Stoisław Koszalin wygrały ze Startem Elbląg 26:23 (12:11).

To trzecie w tym sezonie zwycięstwo koszalinianek, zarazem najwyższe w rozgrywkach 2021/22. Dzięki pokonaniu zespołu z Elbląga, zrównały się z nim dorobkiem punktowym (po 8) i przeskoczyły w tabeli, awansując na 6. miejsce.

Spotkanie otwierające 2. rundę Superligi rozpoczęło się niepomyślnie dla Młynów. Wprawdzie wynik otworzyła Anna Mączka, ale później lepiej prezentowały się elblążanki. Już w 3. minucie objęły prowadzenie 2:1, które w 11. minucie urosło do 7:3. Koszaliński zespół grał w tym fragmencie bardzo statycznie przez co miał problemy z wypracowaniem pozycji rzutowych.

Obraz gry zaczął się zmieniać w drugim kwadransie. W 22. min przewaga przyjezdnych stopniała do jednej bramki (8:9). Na wyrównanie trzeba było jednak poczekać do 28. min (11:11). W ostatniej akcji przed przerwą swoją czwartą bramkę w tej odsłonie, na prowadzenie 12:11, zdobyła Hanna Rycharska.

Drugie 30. minut koszalinianki rozpoczęły od dwóch trafień i przejęły inicjatywę na boisku. Sporo do zawdzięczenia miały też - nie po raz pierwszy w tym sezonie - Natalii Filończuk. Bramkarka Młynów kilka razy świetnymi interwencjami zatrzymywała rywalki, a w 35. min obroniła też rzut karny.

Przewaga 2-3 bramek na korzyść Młynów utrzymywała się do 44. min (19:17). Później nastąpił 7-minutowy przestój w ataku. Na szczęście rywalki nie potrafiły tego w pełni wykorzystać, pokonując w tym fragmencie Filończuk tylko dwa razy. Przy stanie 19:19 (51.), dwie akcje celnymi rzutami zakończyła Mączka.

Rywalki jeszcze raz doprowadziły do remisu - po 21 (55.) - ale kolejne trafienia Mączki i Rycharskiej pozwoliły opanować sytuację. Wygraną przypieczętowała dobrze dysponowana Żaneta Lipok, trafiając z kontry na 26:22.

Młyny Stoisław Koszalin - Start Elbląg 26:23 (12:11)

• Młyny: Filończuk - Mazurek 4, Mączka 6, Lipok 5, Zaleśny 2, Haric 1, Żukowska 2, Rycharska 7, Nowicka 1, Borysławska, Somionka.
  • Start: Pająk, Hypka - Choromańska 2, Dworniczuk, Szczepanik 2, Wołoszyk 8, Kostuch 1, Cygan, Głębocka, Kopańska 5, Stapurewicz 5, Tarczyluk.