Trzy medale MP karateków z regionu

W Chełmie odbyły się 43. Mistrzostwa Polski Seniorów w karate kyokushin (tzw. wagowe).  Trzykrotnie na podium stawali zawodnicy z naszego regionu koszalińskiego.
W Chełmie odbyły się 43. Mistrzostwa Polski Seniorów w karate kyokushin (tzw. wagowe). Trzykrotnie na podium stawali zawodnicy z naszego regionu koszalińskiego. archiwum

W MP udział wzięło 105 zawodników z 51 ośrodków. Z naszych zawodników najlepiej spisała się Aleksandra Karpuk (SKF Aktywni Postomino), zwyciężając w walkach (kumite) w kategorii powyżej 65 kg.

W kumite kobiet powyżej 65 kg na brąz wywalczyła Katarzyna Regent z Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin, a do 80 kg mężczyzn na trzecim stopniu podium stanął Michał Pniewski (Karate Kyokushin Resko).

Na miejscach 5-8 uplasowali się Patrycja Banasiak (kumite do 65 kg) i Marcin Nowak (kumite +90 kg). Oboje trenują w Mieleńskim Klubie Sztuk i Sportów Walki