Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy miesiące abolicji w wodociągach miejskich w Koszalinie

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
O akcji MWiK mówił prezydent Koszalina Piotr Jedliński (z prawej) oraz prezes spółki Piotr Kroll
O akcji MWiK mówił prezydent Koszalina Piotr Jedliński (z prawej) oraz prezes spółki Piotr Kroll Radosław Brzostek
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie ogłosiły we wtorek trzymiesięczną abolicję dla nielegalnych przyłączeń do sieci wodno-kanalizacyjnej. Mieszkańcy mogą korzystać z okazji do końca maja.

Jesteś mieszkańcem Koszalina i pobierasz wodę albo odprowadzasz ścieki bez umowy lub poza licznikiem i nie ponosisz za to opłat? Zgłoś się do MWiK, a unikniesz nawet 15 tys. zł kary - zachęcają pomysłodawcy.

- W ubiegłym roku trafiliśmy na jednej z dość krótkich ulic aż na sześć gospodarstw, w których nielegalnie korzystano z sieci - mówi Piotr Kroll, prezes MWiK. - Nasza akcja ma zachęcić mieszkańców, którzy dotąd nie zawarli z nami umowy na odbiór wody i odprowadzanie ścieków, by przyszli do naszej spółki, zgłosili to, a my ich nie ukarzemy, tylko podpiszemy z nimi umowę. Bo kara za nielegalne korzystanie z wodociągu to 5 tys. złotych, z kanalizacji - 10 tys. złotych. Ale w okresie abolicji, do końca maja, nie będziemy naliczać żadnych kar, nie będziemy też pobierać żadnych opłat za miniony okres. Chcemy uświadomić mieszkańców, że gospodarka wodno - ściekowa sporo kosztuje, mieszkańcy ponoszą te koszty i nie może być tak, że jeden płaci, a ktoś inny nie płaci.

Akcja MWiK jest organizowana pod nazwą: STOP dla nielegalnych podłączeń. - To kolejna inicjatywa miejskich wodociągów - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Poprzednia akcja, która właśnie dobiegła końca, została zorganizowana pod hasłem: Nie wrzucaj śmieci do sieci. I te działania dały efekty - około 30 % mniej śmieci stwierdzono w separatorach MWiK. To duży ubytek. Akcja będzie kontynuowana”, ona ma charakter edukacyjny. Ale - jak widać - prezes wodociągów wyszedł już z nowym pomysłem, by wprowadzić abolicję, która potrwa do maja.

Prezes MWiK zapowiada, że jeżeli ktoś nie skorzysta z możliwości i dobrowolnie nie zgłosi chęci podłączenia do sieci, prędzej, czy później poniesie konsekwencje korzystania z niej „na dziko”. - Mamy różne sposoby, by sprawdzić, czy dane gospodarstwo legalnie korzysta z sieci wod. - kan. Będą kontrole - mówi prezes.

Zobacz także: Postęp prac na terenie amfiteatru w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo