Turniej Mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów w Gościnie już 4 lipca

4 lipca w Gościnie spotkają się uczestnicy dorocznego Turnieju Mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów. pixabay.com

Stowarzyszenie Oldbojów Piłki Nożnej "Pomorska Liga Oldbojów" podało informacje dotyczące zakończenia 19. sezonu PLO. Przypomnijmy, że rozgrywki zostały przerwane z powodu koronawirusa. Kolejność w I i II lidze PLO wyłoniono na podstawie tabel po rundzie jesiennej rozgrywek.

Organizatorzy cieszącej się od lat popularnością ligi zdecydowali, że pomimo przerwania rozgrywek, przeprowadzą Turniej Mistrzów, który rozgrywany jest co roku pod hasłem "Sport łączy ludzi". Po raz drugi w ostatnich latach impreza odbędzie się w Gościnie, a jej organizatorami - obok SOPN PLO - będą Burmistrz Gościna i Oldboje Amatora/Kotwicy Kołobrzeg.

W turnieju udział wezmą po dwa najlepsze zespoły z I i II ligi PLO. Przypomnijmy, że mistrzem został Amator/Kotwica, a wicemistrzem Victoria Sianów. Z kolei w II lidze dwoma najlepszymi zespołami były Mechanik Bobolice i Sparta Gryfice, które uzyskały awans do I ligi.

- Wymienione zespoły rozegrają pomiędzy sobą mecze o prestiż w PLO systemem "każdy z każdym", czas 2x20 minut. Puchary dla uczestników i statuetki dla Najstarszego Oldboja, Najlepszego Bramkarza i Najlepszego Zawodnika turnieju ufundował burmistrz Gościna, Marian Sieradzki - poinformował przewodniczący Zarządu PLO, Andrzej Schneider.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie wręczenie medali i pucharów dla najlepszych drużyn za sezon 2019/20. Ponadto wręczone zostaną puchary dla najlepszych strzelców I i II ligi oraz nagrody fair play i wyróżnienia dla dwóch kolejnych ekip w tym współzawodnictwie.

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.