Turniej w Jezierzycach. Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 81:88 (zobacz zdjęcia)

Michał Szymajda, jak
Fot: Łukasz Capar
W ostatnim meczu Turnieju Prezydenta Miasta Słupska w Jezierzycach AZS Koszalin pokonał zespół Energi Czarnych Słupsk 88:81

AZS Koszalin - Czarni Słupsk

Kolejność w turnieju

1. AZS Koszalin
2. Kotwica Kołobrzeg
3. Sportino Inowrocław
4. Energa Czarni

Już na samym początku meczu, w ciągu zaledwie jednej minuty rozgrywający Czarnych Dru Joyce złapał dwa faule. To ograniczyło możliwości gospodarzy. Mantas Cesnauskis jako zmiennik na pozycji rozgrywającego spisuje się nie nadzwyczajnie.

Obie strony grały przeciętnie, ale drużyna z Koszalina prezentowała się nieco lepiej. Grała bardziej zorganizowaną koszykówkę. Energa Czarni rwaną i opierającą się na indywidualnych popisach.

W trzeciej kwarcie mecz był nadal wyrównany. Punkty obie drużyny zdobywały z łatwych pozycji, co wynika jednak głównie ze słabej obrony obu drużyn.

W czwartej kwarcie zarysowuje się większa przewaga AZS, co widać także na tablicy wyników. Na kilka minut przed końcem AZS prowadził 78:71 i nie oddał do końca prowadzenia.

Mecz zakończył się rezultatem 81-88.

Wygrana w tym meczu, przy wcześniejszej porażce Sportino Inowrocław z Kotwicą Kołobrzeg, zapewniła akademikom zwycięstwo w turnieju.