Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 100:82. W play-off 2-0

Koszykarze Turowa Zgorzelec pokonali dziś koszalińskich akademików 100:82 w ćwierćfinale play-off Polskiej Ligi Koszykówki. W serii do trzech zwycięstw prowadzą już 2-0.

O sukcesie gospodarzy przesądziła wysoko wygrana (37:12) kwarta numer 3. W dwóch wcześniejszych akademicy spisywali się świetnie, prowadząc momentami różnicą kilkunastu punktów. Po 20 minutach na zegarze boiskowym było 57:45 na korzyść akademików.

Niestety, po zmianie stron nie potrafili zatrzymać pod koszem świetnie dysponowanego Johna Turka. Środkowy Turowa zdobył w trzeciej kwarcie aż 15 punktów, w tym zaliczył aż trzy akcje 2+1. Sekundowali mu Alex Harris i Bryan Bailey.

Ostatni remis zanotowano w tym spotkaniu w 27 minucie (66:66), po akcji 2+1 George'a Reese. Dwoma takimi akcjami odpowiedział jednak wspomniany Turek i gospodarze wyszli na 6-punktowe prowadzenie. W końcówce tej kwarty kapitalnie zagrał Chris Daniels. Były zawodnik Kotwicy Kołobrzeg w ostatnich 2 minutach tej odsłony najpierw trafił dwa razy za 2 pkt, a następnie równo z syreną ze swojej połowy!
Z 12-punktowego prowadzenia po 20 minutach meczu zrobiło się zatem minus 13 oczek po 30 minutach gry i po tym AZS już się nie podniósł. W ostatniej kwarcie przewaga gospodarzy ani razu nie spadła poniżej 10 punktów. W końcówce 6 pkt zdobył Harris i dzięki temu gospodarze zdołali uzyskać w tym spotkaniu setkę.

PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 100:82 (23:23, 22:34, 37:12, 18:13)

Turów: Harris 25, Turek 17, Edney 14, Daniels 13, Bailey 7, Witka 7, Bochno 6, Roszyk 3, Stefański 3, Miljković 0, Strzelecki 0.

AZS: Mojica 24, Reese 16, Milicić 13, Oduok 13, Diduszko 7, Arabas 4, Łuszczewski 3, Metelski 2, Bogdan 0, Metelski 0.