Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Możesz przyjść na dyżur, możesz zadzwonić po poradę

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Możesz przyjść na dyżur, możesz zadzwonić po poradę
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Możesz przyjść na dyżur, możesz zadzwonić po poradę archiwum
Od 22 do 28 lutego obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.

Pomoc prawną oraz psychologiczną będzie można otrzymać m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju. Dla pracowników wielu instytucji to oczywiście codzienność. Pomocy pokrzywdzonym udzielają w ramach obowiązków zawodowych. Zasadniczym celem Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest jednak zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W myśl art. 49 1 k.p.k. pokrzywdzonym jest osoba, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone w wyniku przestępstwa. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw oraz działań na rzecz poprawy ich położenia.

I tak skorzystać można z pomocy radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie. - Radcowie prawni udzielać będą nieodpłatnych porad prawnych w dniach 22 - 26 lutego w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie przy ul. Jedności 5, w siedzibach swoich Kancelarii, jak również w formie telefonicznej – informuje Aleksandra Gibuła, wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie oirpkoszalin.pl.
W dniach 22-26 lutego w godz. 8-14 w Sądzie Okręgowym w Koszalinie asystenci sędziego pełnić będą telefoniczne dyżury - nr tel. 94 34 28 812, 94 34 28 891, 94 34 28 788.

Swoją pomoc oferują też policjanci. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy pełnili będą dyżury według następującego harmonogramu: 22 lutego w godz. 8-11, 23 lutego w godz. 13-16 oraz 25 lutego w godz. 8-11 - dyżur w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie, ul. Słowackiego 11.

Od 22 do 28 lutego w godz. 9-13 w Komendzie Powiatowej Policji w Białogardzie działać będzie punkt, w którym możliwe będzie uzyskanie pomocy.

W tych dniach porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw udzielać będą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom. – w godz. 8-14 i 16 – 17 oraz mundurowi z komisariatów w Czaplinku (w godz. 10 – 12) i w Kaliszu Pom. – (godz. 12 – 14).

Mundurowi czekać będą na zainteresowanych równie w Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie oraz na komisariacie w Połczynie-Zdroju i w Rewirze Dzielnicowych w Sławoborzu.

Dyżury z udziałem funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie pełnione będą przez cały tydzień w godz. 8- 14. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy mogą zgłaszać się osobiście w wyznaczonych terminach do KPP w Sławnie przy ul. Polanowskiej 45D lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 477 843 550.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo