MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczelnie z Koszalina kuszą przyszłych studentów ofertą na nowy rok akademicki

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
W tym roku wydarzenia, jak dni otwarte uczelni, podczas których studenci zachęcali maturzystów do podjęcia nauki, z powodu epidemii zostały odwołane, akcje promocyjne organizowano w internecie.
W tym roku wydarzenia, jak dni otwarte uczelni, podczas których studenci zachęcali maturzystów do podjęcia nauki, z powodu epidemii zostały odwołane, akcje promocyjne organizowano w internecie. Radek Koleśnik
24 kierunki studiów technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych oferuje Politechnika Koszalińska maturzystom w zbliżającym się roku akademickim. Kształcenie na 10 kierunkach proponuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie.

- Główne atuty studiów na naszej uczelni to kameralne warunki nauki, nowoczesny program kształcenia, bogata oferta praktyk i dobrze wyposażone laboratoria - zachęca prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej. Politechnika Koszalińska - uczelnia z ponad półwieczną tradycją - daje możliwość podjęcia studiów I stopnia (nauka kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera bądź licencjata), a także kontynuacji nauki na studiach II stopnia, po ukończeniu których zdobywa się tytuł magistra. Studia zorganizowane są w ramach sześciu wydziałów, czyli miejsc, gdzie odbywa się nauka na konkretnych kierunkach oraz w filii uczelni w Szczecinku (we współpracy z firmą Kronospan kształcą się tam przyszli specjaliści przemysłu drzewnego).

Studiować na koszalińskiej uczelni można zarówno w trybie stacjonarnym, jak i - na większości kierunków – w trybie niestacjonarnym. Od początku czerwca trwa rekrutacja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021. Rekrutacja została podzielona na trzy etapy i – jeśli wcześniej nie zostanie wyczerpana pula wolnych miejsc - potrwa do końca października (wyjątkiem są kierunki Wzornictwo i Architektura Wnętrz, tu nabór będzie prowadzony do 14 października).

- Ograniczenia, które są skutkiem zagrożenia koronawirusem oraz wynikające z tego zmiany w terminach egzaminów maturalnych sprawiły, że tegoroczna rekrutacja przebiega w nieco inny sposób, niż w latach poprzednich - informuje dr hab. Danuta Zawadzka, profesor i prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej, a zarazem rektor-elekt uczelni.

W czwartek Politechnika Koszalińska zaprosiła na dzień otwarty.Podczas dnia otwartego zorganizowano szereg prezentacji, warsztatów i spotkań dla osób zainteresowanych studiowaniem na kierunkach inżynierskich, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych. Uczniowie mogli również poznać ofertę edukacyjną uczelni, dowiedzieli się, jakie są zasady rekrutacji na studia czy mogli także porozmawiać ze studentami i wykładowcami. Zobacz także Festiwal Nauki 2018 na Politechnice Koszalińskiej

Dzień otwarty na Politechnice Koszalińskiej [ZDJĘCIA]

- Obecnie o przyjęcie na studia ubiegają się przede wszystkim młodzi ludzie, którzy maturę zdawali w poprzednich latach. Za kilka tygodni, kiedy zostaną ogłoszone wyniki matur, formalności będą mogli wypełnić tegoroczni absolwenci. Proszę się nie martwić, poczekamy na wszystkich chętnych – dodaje pani profesor.

Rekrutacja odbywa się elektronicznie. Pierwszym etapem jest rejestracja, której kandydat na studenta musi dokonać poprzez stronę rekrutacji elektronicznej. Potem należy wnieść opłatę, a następnie kopie wydrukowanych i podpisanych dokumentów w wersji elektronicznej (skany) lub w wersji elektronicznej trzeba przesłać komisji rekrutacyjnej. Trwa również rekrutacja kandydatów na wybrane kierunki studiów II stopnia.

W piątek w auli Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Kwiatkowskiego odbyły się uroczystości związane z obchodami 51-lecia powołania uczelni.

Politechnika Koszalińska obchodziła swoje święto [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do skorzystania z oferty edukacyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie namawia rektor dr Jan Kuriata.

- W ofercie mamy dziesięć kierunków - mówi rektor PWSZ.

- To 5-letnia fizjoterapia, dietetyka, bezpieczeństwo narodowe, kosmetologia, pedagogika oraz licencjackie studia oraz magisterskie z pielęgniarstwa, do tego ratownictwo medyczne i studia licencjackie z wychowania fizycznego. Czekamy natomiast na decyzję w sprawie studiów magisterskich z wychowania fizycznego oraz co do kształcenia na studiach magisterskich z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także co do kierunku: sport, fitness, welness i spa - ten ostatni kierunek jest najbliżej pozytywnej decyzji - wyjaśnia dr Jan Kuriata.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, która obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia, zainaugurowała wczoraj nowy rok akademicki. Podczas uroczystości nastąpiła immatrykulacja studentów oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pierwszego roku, którzy odśpiewali uroczyste „Gaudeamus”. Żacy złożyli ślubowanie, że „będą wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy”, a następnie odebrali indeksy z rąk Jana Kuriaty, rektora PWSZ. - 14 listopada w Filharmonii Koszalińskiej będziemy świętować nasze dziesięciolecie - mówił dr Jan Kuriata. - Już dziś wszystkich zapraszam na tę uroczystość. Rektor mówił o zmianach, jakie wprowadziła ustawa o szkolnictwie wyższym; to m. in. nowe ciało, jakim jest Rada Uczelni. Podkreślał także, że w 2009 roku, w pierwszej inauguracji uczestniczyło zaledwie 89 studentów, dziś jest ich ponad 700. - W tym roku przyjęliśmy ponad 330 studentów - mówił rektor. Uczelnia oferuje  studentom naukę na blisko dziesięciu kierunkach kształcenia - 3-letnich studiach licencjackich na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, kosmetologia, wychowanie fizyczne, ratownictwo medyczne i pedagogika oraz 5-letnie studia magisterskie na fizjoterapii i 2-letnie magisterskie uzupełniające studia na  pielęgniarstwie. W tym roku nie uruchomiono ostatecznie pedagogiki, gdyż nie było wystarczającej liczby chętnych. Uczelnia może się pochwalić nowoczesnym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej, gdzie kształci się przyszła kadra pielęgniarska. W planach jest budowa hali sportowej i adaptacją sali na aulę. PWSZ jest tuż przed ogłoszeniem przetargu.

Nowy rok akademicki PWSZ w Koszalinie. Inauguracja na dziesi...

Nabór do PWSZ jest prowadzony elektronicznie. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej uczelni. Dokumenty można również dostarczyć drogą pocztową. W razie konieczności osobistego zgłoszenia się do uczelni, niezbędny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny.

W piątek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie po raz czwarty w historii uczelni odbyło się uroczyste absolutorium studentów 3. roku kierunku wychowanie fizyczne w specjalnościach menedżer sportu i odnowa biologiczna.

Studenci PWSZ w Koszalinie odebrali dyplomy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz także Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Koszalińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński