MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczestnicy 5. Motocyklowego Rajdu Weteranów oddali hołd płk. Ryszardowi Szewczykowi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Łukasz Suchanowski
Wideo
od 7 lat
Uczestnicy 5. Motocyklowego Rajdu Weteranów przyjechali na jednośladach na koszaliński cmentarz, aby oddać hołd poległemu w 1998 roku podczas misji pokojowej ONZ w Tadżykistanie pułkownikowi Ryszardowi Szewczykowi.

To piąty z kolei rajd zainicjowany przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Jego celem jest oddanie hołdu wszystkim żołnierzom, którzy nie wrócili z misji pokojowych czy stabilizacyjnych.

- Na cmentarz w Koszalinie przybyło 15 motocyklistów. Przyjechaliśmy oddać hołd płk. Ryszardowi Szewczykowi, który był wykładowcą Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie - mówi st. chor. szt. Grzegorz Ogrodnik, Starszy Podoficer Dowództwa 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego i zarazem koordynator akcji.

Na cmentarz przybyła również wdowa po poległym pułkowniku oraz weterani ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 18 w Koszalinie, którzy pielęgnują pamięć o swoim koledze.

- Cieszy nas ta inicjatywa, która stała się już tradycją. Zadaniem rajdu jest odwiedzenie wszystkich tych, którzy polegli w misjach poza granicami państwa. W Koszalinie jest grób płk. Ryszarda Szewczyka, który został zamordowany w Tadżykistanie pełniąc służbę z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych - tłumaczy ppłk Jerzy Kurowski, prezes koszalińskiego koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

- Kraj wypełnia swoje obowiązki wobec weteranów i nas żołnierzy, którzy wrócili z tej misji. Jesteśmy szanowani - twierdzi st. chor. szt. Grzegorz Ogrodnik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński