Partner serwisu
  Uczniowie już, żacy za miesiąc. Studia dzienne w Szczecinku

  Uczniowie już, żacy za miesiąc. Studia dzienne w Szczecinku

  Rajmund Wełnic

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Jedna z sal w Krono Center

  Jedna z sal w Krono Center ©archiwum

  Już ponad 40 studentów zapisało się na studnia z technologii drewna w szczecineckim wydziale technologii drewna. Nabór trwa jeszcze do połowy października.
  Jedna z sal w Krono Center

  Jedna z sal w Krono Center ©archiwum

  Uczniowie już rozpoczęli naukę, studenci rok akademicki rozpoczynają w październiku. Ten rok będzie w Szczecinku wyjątkowy, bo po raz pierwszy w historii miasta, „Gaudeamus” zaśpiewają słuchacze studiów dziennych. Konkretnie zamiejscowego wydziału drzewnego Politechniki Koszalińskiej.

  - Na nowy wydział już zapisało się 33 studentów w systemie dziennym oraz 10 osób, chcących studiować zaocznie – informuje Beata Rafało, rzeczniczka Kronospanu.
  - Studenci w większości pochodzą ze Szczecinka i okolic, ale jest też jedna osoba z województwa dolnośląskiego. Zajęcia w większości odbywać się będą w jednym z budynków Kronospan Design Center – Krono Akademii przy ulicy Pilskiej, w której przygotowano cztery świetnie wyposażone multimedialne sale dydaktyczne.


  To zmiana, bo planowano, że zajęcia będą w gmachu dawnej „budowlanki” przy ulicy Artyleryjskiej, ale „wyprowadzka” szkoły sprawiła, że na razie nauka tam wymagałaby dodatkowych nakładów.

  Studenci Inżynierii i Automatyzacji w Przemyśle Drzewnym mogą wybierać spośród trzech specjalizacji: automatyka i utrzymanie ruchu, procesy i maszyny przemysłu drzewnego, projektowanie mebli i wyrobów z drewna. Zapisy jeszcze trwają, studentem można zostać do połowy października.

  Możliwość studiowania na miejscu to walor, ale są nimi także perspektywa pracy w wielkiej firmie i pomoc finansowa dla żaków. - Studenci wydziału mogą się ubiegać o lm.in.: stypendium projakościowe - do 500 zł, stypendium rektora dla najlepszych studentów, stypendium socjalne, stypendium ministra za wybitne osiągnięcia czy zapomogę. - Jedna czwarta nowych studentów otrzyma od patrona wydziału – Kronospanu - stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie, pozostali otrzymają po 400 lub 300 zł – mówi Beata Rafało.

  Dodajmy, że w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku utworzono także klasę technologii drewna, w której naukę od września rozpoczęło 27 osób.


  Popularne na gk24:
  Zobacz także: Zwiedzanie Kronospanu Szczecinek

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

   Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą