Uczniowie SP nr 10 najlepsi w mnożeniu

(ing)
Co najmniej jedna z drużyn SP nr 10 zamierza startować w mistrzostwach za rok. Jeśli zmienią się ich reguły, to i ta starsza tego nie wyklucza. Na razie jednak obie cieszą się z obecnych sukcesów. Fot. Radosław Brzostek
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Koszalinie wrócili z XII Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia z ogromnymi sukcesami. Zajęli pierwsze i piąte miejsce.

Zespół klas trzecich z Aleksandrą Staszak, Natalią Wiszowską, Adamem Niziołkiem i Jakubem Wandyczem w tej kategorii wywalczył pierwsze miejsce. Natomiast drużyna złożona z uczniów klas czwartych - Anny Sarapuk, Kamili Bernackiej, Michała Lissa, Konrada Nowakowskiego - zajęła piąte miejsce wśród reprezentantów tej kategorii wiekowej. - Już kilkakrotnie wygrywaliśmy w miejskich mistrzostwach organizowanych w SP nr 17 i dlatego postanowiliśmy zmierzyć się z dziećmi z całej Polski. Wystartowało 19 drużyn, niektóre wyłonione zostały w drodze eliminacji - wyjaśnia Beata Czapla, dyrektor SP nr 10.

Zawodnicy przyznają, że mnożenie cyfr 7 i 8 jest dla nich najtrudniejsze. - Największym problemem był jednak czas, bo ten liczył się we wszystkich konkurencjach. Nie wystarczyło tylko dobrze policzyć, trzeba było jeszcze to zrobić jak najszybciej - mówiły nam Ola i Natalia, które i w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych grach zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Mistrzostwa rozgrywane były w SP nr 1 w Garwolinie, choć ich miejsce zmienia się co roku. Pomysłodawcą jest Andrzej Grabowski, autor matematycznych kart mnożenia.