MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z białogardzkiego powiatu dostaną do nauki tablety

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
pixabay.com
Blisko 50 tabletów z 10-calowym ekranem i dostępem do internetu trafiło do uczniów szkół w powiecie białogardzkim. Będzie więcej.

- Wiemy, że potrzeby są większe, dlatego docelowo kupimy łącznie aż 90 tabletów - słyszymy jeszcze w starostwie w Białogardzie. Procedury - dodają nasi rozmówcy - uzyskania funduszy na zakup tabletów, były elastyczne, a formalności ograniczone do minimum. I to w znacznym stopniu ułatwiło zakup sprzętu. Tablety trafią do uczniów, którzy nie mieli nowoczesnego sprzętu, a którzy - jak wiadomo - muszą uczyć się teraz w domach. Cała akcja zakupu tabletów była finansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dzięki Zarządowi powiatu białogardzkiego udało się tablety kupić w błyskawicznym czasie.

Dodatkowo powiat przekaże też sprzęt komputerowy, który trafił tu od Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. - To dzięki wsparciu ZMiGDP możemy udostępnić sprzęt komputerowy nauczycielom naszych szkół do prowadzenia nauki zdalnej - dziękuje starosta Piotr Pakuszto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo