Uczniowie z Niemicy mistrzami województwa w unihokeja [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Niemicy(gmina Malechowo) zostali mistrzami województwa zachodniopomorskiego w unihokeja.

Finał rozegrany został w Bierzwniku (powiat Choszczno) a do turnieju przystąpiło 8 najlepszych szkół z województwa:

Grupa A : SP Maszewo, SP Drzonowo, SP Widuchowa, SP Niemica.

Grupa B : SP Bierzwnik, SP 1 Barlinek, SP 4 Stargard, SP Żółtnica. Grano 3 tercje po 5 minut.

Grupę A wygrał zespół z Niemicy pokonując kolejno Maszewo 1:0, Drzonowo 2:1 i ulegając Widuchowej 0:1, drugie miejsce zajął zespół z Drzonowa. W grupie B wygrał zespół SP 1 Barlinek drugie SP Bierzwnik.

Półfinały przedstawiały się następująco: SP 1 Barlinek zremisował 1:1 z SP Drzonowo i w karnych wygrał 2:1, w drugim półfinale SP Niemica pokonała gospodarzy SP Bierzwnik 2:0. W meczu o brązowy medal SP Drzonowo pokonało Bierzwnik w karnych 2:1. W Finale Niemica pokazała kto był najlepszy w całym turnieju i kto zasługuje na miano Mistrza Województwa pokonując SP 1 Barlinek 4:0.

- Jest to wielki sukces tak małej wiejskiej szkoły. Pierwszy raz w historii SP Niemica zdobyła złoty medal we współzawodnictwie szkół w ramach Igrzysk Dzieci. W zwycięskiej mistrzowskiej drużynie prowadzonej przez Romualda Bobisa grali: Maksymilian Nadworny, Bartosz Plechowski, Sebastian Kępa, Michał Kowalczuk, Oskar Cejnóg, Mateusz Małysz, Jakub Bobis, Karol Skupiński, Patryk Masiulaniec, Wojciech Strzelecki - informują przedstawiciele szkoły w Niemicy.