Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowskie grzechy w Teatrze Propozycji "Dialog" (zdjęcia)

Alina Konieczna [email protected]
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 podczas przedstawienia w "Dialogu”
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 podczas przedstawienia w "Dialogu” Fot. Radosław Brzostek
Uczniowie koszalińskiej Szkoły Podstawowej nr 7 przygotowali coś wyjątkowego - przedstawienie, które zaprezentowali w Teatrze Propozycji "Dialog".

Uczniowskie grzechy

Wierszowana opowieść została poświęcona najważniejszym uczniowskim grzechom. Przedstawienie napisał Sławomir Czeszejko, polonista ze Szkoły Podstawowej w Iwięcinie (gm. Sianów) i gościnnie udostępnił je koszalińskim uczniom. Swoje role brawurowo zagrała prawie trzydziestka uczniów "siódemki". W spektaklu wzięli także udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie - Beata Majewska i Robert Faryniarz, którzy w przerwach między poszczególnymi scenami tłumaczyli, jakie konsekwencje grożą za używanie wulgarnych słów, czy stosowanie przemocy wobec kolegów.

- Takie profilaktyczne przedstawienia są bardzo skuteczne - ocenia Aleksandra Kacprzak, dyrektor SP 7. - Zawarte w sztuce treści docierają do uczniów grających na scenie, ale także do tych, którzy zasiadają na widowni.

Do obejrzenia przedstawienia "Grzechy uczniowskie" młodzi aktorzy z "siódemki" zaprosili nie tylko kolegów ze swojej szkoły, ale także uczniów dwóch innych koszalińskich szkół - SP 10 i SP 13. Wcześniej pokazali swoją sztukę w Sianowie, w kinie "Zorza". Wszędzie ich popisy były przyjmowane entuzjastycznie. A najważniejsze, że uświadomiły młodym widzom, jakie zagrożenia niesie przemoc i jak możne jej przeciwdziałać.
- W ramach programów "Szkoła bez przemocy" oraz "Bezpieczna szkoła" robimy dużo, aby zapobiegać negatywnym zjawiskom - dodaje Aleksandra Kacprzak. - Organizujemy warsztaty dla uczniów i nauczycieli, zapraszamy rodziców, by mogli brać udział w prelekcjach, spotkaniach. Budowaniu atmosfery życzliwości w szkole sprzyjają nawet takie imprezy, jak mikołajki, czy dzień pluszowego misia. Uczniowie przekonują się wtedy, że w takiej miłej, bezpiecznej szkole jest o wiele przyjemniej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!