Udana inauguracja AZS Koszalin. Polonia Warszawa pokonana 92:78 (zobacz film i zdjęcia)

Bartek Ignasiak
Koszykarze AZS Koszalin rozbili zespół z Warszawy w trzeciej kwarcie 26:11 i pewnie sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w sezonie 2009/2010.

AZS Koszalin - Polonia Warszawa

Pierwsze dwie kwarty meczu były wyrównane. Akademicy dużo trafiali z dystansu (9 celnych rzutów na 13 oddanych w pierwszych 20 minutach), ale rywale nie pozostawali dłużni (6/12). Po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 52:50 na korzyść AZS.

Los spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. AZS zmiażdżył w niej zespół "Czarnych Koszul". Świetną skutecznością popisywał się Michael Kuebler (9/12 z gry w tym 6/9 za 3 pkt, eval 27). Sekundowali mu Greg Surmacz i George Reese.

W 34. minucie meczu przewaga koszalińskiego zespołu sięgnęła 20 punktów (86:66). Od tego momentu widowisko straciło na atrakcyjności. Akcje AZS w końcówce meczu nie były już tak dobre jak wcześniej. Polonia ambitnie walczyła o każdy punkt. Odebrać zwycięstwa zespołowi trenera Rade Mijanovicia nie mogła, ale zmniejszyła nieco rozmiary porażki.

AZS Koszalin - Polonia Azbud Warszawa 92:78 (24:20, 28:30, 26:11, 14:17)

AZS: Reese 15, Metelski 0, Navickas 13, Tica 6, Diduszko 0, Kuebler 27, Wiśniewski 12, Surmacz 12, Milicić 7.