Udany sprawdzian kadetów Gwardii przed Pucharem Europy

archiwum
W mocnej i licznej obsadzie (ponad 350 zawodniczek i zawodników) w podwarszawskim Piasecznie odbył się Puchar Polski kadetów. Na starcie nie zabrakło wychowanków Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin. Pięcioosobowa ekipa pod wodzą trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wróciła z jednym medalem i dwoma punktowanymi miejscami.

Najlepiej wypadł Kamil Kustrzycki, który wywalczył brąz w kategorii do 60 kg. Wynik tym bardziej godny uznania, że rywalizowało aż 43 zawodników. - Kamil wygrał przed czasem walki z Maksymilianem Chudzikiem (Winner Wrocław), Bartłomiejem Sobczykiem (Milenium Rzeszów) i Jakubem Garusem (Koka Jastrzębie). Przegrał tylko po bardzo dobrej walce o wejście do finału, z aktualnym mistrzem Polski i zwycięzcą wielu Pucharów Europy, najlepszym zawodnikiem w kraju Ksawerym Ignasiakiem (UKS Conrad Gdańsk). W walce o brązowy medal pokonał Jakuba Okuniewicza z Czarnych Bytom - relacjonuje trener Wojniusz.

Tuż za podium, na 5. miejscu, uplasowała się Zuzanna Mikołajczak, walcząca w kategorii +70 kg. Po wygranych walkach z Natalią Walą z Judo Team Modliborzyce oraz Julią Piniewską z AZS-AWF Gorzów, do starcia o brązowy medal Z. Mikołajczak weszła na matę ze złamanym palcem dłoni. - Świetnie prowadziła walkę, ale przypadkowo wpadła w trzymanie i uległa Patrycji Stefaniuk z Ipponu Tychy. Teraz najważniejsze to wyleczyć palec - powiedział trener Standowicz.

Punktowane, 9. miejsce wywalczyła Agnieszka Sosnowska w wadze do 63 kg, która w tracie turnieju wygrała dwie walki przed czasem. W eliminacjach odpadły Karolina Tomaszewska (52 kg) i Paulina Makaś (57 kg).

- Zawody były świetnym sprawdzianem dla kadetów przed Pucharem Europy w Bielsku Białej, gdzie wystąpią Zuzanna Mikołajczak i Kamil Kustrzycki - powiedział C. Wojniusz. Dodajmy, że zawody PE planowane są w terminie 15-16 maja br.