Udany start zawodnika Pomeranii Szczecinek w Korei Południowej

Celem Marcina Chabowskiego jest uzyskanie kwalifikacji na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Archiwum
W Mungyeong w Korei Południowej zakończyły się 6. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe (CISM World Games). W zawodach udział wzięła 125-osobowa reprezentacja Polski.

W jej składzie znalazło się m.in. 25 lekkoatletów z mistrzem świata Piotrem Małachowskim na czele. W ekipie biało-czerwonych był również zawodnik Pomeranii Szczecinek, Marcin Chabowski. Startujący na długich dystansach 29-latek wystąpił w zamykającym zawody biegu maratońskim.

Biegacz Pomeranii spisał się znakomicie. Indywidualnie zdobył srebrny medal osiągając rezultat 2:15.37. Szybszy od niego o 30 sekund był tylko urodzony w Etiopii, a reprezentujący Bahrajn, Alemu Bekele (mistrz Azji na 10.000 m). Trzecie miejsce zajął Kenijczyk Chumba Linus Kipwambok (2:16.51). W czołowej dziesiątce obok Chabowskiego było dwóch innych Polaków, Henryk Szost z wynikiem 2:17.43 zajął piąte, a Błażej Brzeziński z rezultatem 2:18.03 siódme miejsce.

- Tak, jak przewidywałem był to taktyczny bieg na trudnej trasie. Nikt nie garnął się do prowadzenia. Decydujący atak nastąpił na 30. kilometrze, gdzie Etiopczyk w barwach Bahrajnu ostro przyśpieszył - relacjonował nam M. Chabowski.

Podczas CISM prowadzona jest również klasyfikacja zespołowa. Tu Polacy nie mieli sobie równych, zwyciężając w łącznym czasie 6:51.25. Drugi Ekwador stracił ponad 16 minut, a trzecie miejsce przypadło Kenii. Ze względu na trudne warunki na trasie, aż 6 drużyn zostało zdekompletowanych.

Przypomnijmy, że w sierpniu br. M. Chabowski zdobył mistrzostwo Polski w biegu ulicznym na 10 km w Gdańsku (już po raz czwarty). W tym samym miesiącu wygrał także BMW Półmaraton Praski. Głównym celem mistrza Europy juniorów na 3 km z przeszkodami z 2005 r. jest zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.