Ukrainiec wygrał 24. Bieg Papieski w Karlinie [zdjęcia]

Biegacze z Ukrainy zajęli całe podium 24. Biegu Papieskiego im. Jana Pawła II.

Liczącą jak co roku 15 kilometrów trasę najszybciej pokonał Mykoła Juchymczuk, reprezentujący barwy Achillesa Leszno. 31-letni zawodnik finiszował z czasem 46 minut i 25 sekund. W niewielkich odstępach za Juchymczukiem na metę wpadli jego rodacy, Sergij Okseniuk (LKB Rudnik) i Jurij Grycak.

Z polskich biegaczy najszybszy był Tadeusz Zblewski. 32-letni zawodnik 4Run Team Bytów zajął 5. miejsce z czasem 49.29 min. 45-letni Jarosław Cichocki z KB Dziesiątka Białogard zajął wysoką, szóstą lokatę (50.42 min), a ósmy był Sylwester Szymański (Team Biegowy Szczecinek/ULKS Barwice) z wynikiem 52.29.

Klasyfikację kobiet wygrała 28-letnia Natalia Batrak z Charkowa, reprezentująca Prefbet Śniadowo Łomża. Wynik 55.42 min dał jej 12. miejsce open. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Alena Serdiuk (Achilles Leszno, 56.09), a trzecie zwyciężyczni niedawnego Biegu Święców w Sławnie, Białorusinka Katsiaryna Płaszuk (56.24). Pierwszą z Polek była szósta na mecie Katarzyna Pobłocka (Ekonomik Maratończyk Lębork, 1:00.24), a za nią finiszowała Magdalena Witkiewicz z białogardzkiej Dziesiątki (1:01.27).

Obok generalnej prowadzone były inne klasyfikacje. Mirosław Golecki (Forma Rosnowo) wygrał wśród pracowników służb mundurowych przed Jerzym Kulczykiem (Tychowo) i Wiesławem Jaroszem (JW. 1223 Koszalin). Najlepszym biegaczem z miasta i gminy Karlino został 55. na mecie Przemysław Kuliś (Karlino). Drugi był tu Jacek Ciekliński (Homanit Karlino), a trzeci Grzegorz Emilit (Garnki).

W klasyfikacji zawodników niepełnosprawnych zwyciężyła Nikolina Szurgocińska (Hermes Gryfino) przed Krzysztofem Lampkowskim (Świeszyno) oraz Grzegorzem Niwińskim (Tupot Ustka). Trasę pokonali również dwaj zawodnicy na wózkach. Mariusz Gryglas pokonał 10 km w 28.01 min, uzyskując 12 s przewagi nad Markiem Szczepańskim (obaj Start Szczecin Achilles).