UKS 16 Koszalin z medalami mistrzostw Polski

archiwum
Z dorobkiem 15 medali, w tym 5 złotych, wrócili z 21. Mistrzostw Polski w siłowaniu na ręce zawodnicy UKS 16 Koszalin.

Zawody odbyły się w Gniewie. Siedmioosobowa ekipa z Koszalina zajęła 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej na 23. startujące kluby.

W kategorii seniorek Natalia Kwiatkowska zdobyła srebro na prawą i brąz na lewą rękę w wadze do 57 kg. W grupie juniorów na podium stawali: Weronika Soja (srebro na lewą i prawą rękę do 52 kg), Emilia Filińska (złoto na lewą i srebro na prawą rękę do 57 kg), Gustaw Guściora (srebro na lewą i prawą rękę do 86 kg) i Dominik Zaorski (złoto na lewą i prawą rękę do 53 kg).

Ten ostatni zdobył również 2 brązowe krążki w kategorii niepełnosprawnych seniorów open oraz brąz na lewą rękę w kat. seniorów niepełnosprawnych do 65 kg. W kat. senior grand masters najstarszym medalistą MP został 76-letni Jan Bętkowski, który sięgnął po 2 złote krążki! W grupie masters dwa razy czwarty był ponadto Damian Zaorski (86 kg).