ULKST Borne z trzema medalami

kmb
Taekwondo olimpijskie. Podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w ekipa ULKST Borne Sulinowo wywalczyła trzy brązowe medale. W dwuboju technicznym (konkurencje sprawnościowe) brązowe krążki wywalczyli Kacper Hutko i Hubert Gaworecki.

Czwarte miejsce zajął Bartosz Połubiński. W walkach zaś na trzecim stopniu podium stanęła Luiza Bosy. Pozostali podopieczni Dariusza Skiby, Natalia Szmurło i Miłosz Kukuła, uplasowali się na dalszych pozycjach.

Wśród trzech zawodników Bałtyku Koszalin, w konkurencjach sprawnościowych siódmy był Jakub Białek. Reszta ekipy Krzysztofa Pajewskiego zajęła dalsze miejsca. W Puławach, podczas imprezy zorganizowanej dla zawodników z roczników 2001-2003, wzięło udział ponad 370 uczestników.

- Żeby zdobyć medal, trzeba było stoczyć przynajmniej cztery walki - relacjonował trener Skiba. - We wszystkich konkurencjach startowało powyżej 20 osób. Dawno nie widziałem takiej frekwencji. Do tego mieliśmy nienajlepsze losowania, bo moi zawodnicy już w pierwszych pojedynkach trafiali na późniejszych medalistów - podsumował.

Kolejne imprezy z udziałem młodych fighterów z naszego regionu odbędą się w listopadzie. Zaplanowano m.in. otwarte turnieje w Świnoujściu i Chorwacji.