Uniwersjada 2017. Żeńska sztafeta 4x100 metrów ze srebrnym medalem

pah
Paweł Hochstim
Żeńska sztafeta 4x100 metrów zdobyła srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Polki, biegnące w składzie Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska uzyskały czas 44,19 sek.

Polki przybiegły na metę wprawdzie na trzecim miejscu, ale kilkanaście minut po biegu zdyskwalifikowana została ekipa z Kazachstanu, która krótko cieszyła się ze złota. W tej sytuacji złoto trafiło do Szwajcarek, a Polki zostały przesunięte na drugie miejsce.

Biało-czerwone w eliminacjach uzyskały pierwszy czas. W finale pobiegły o 0,09 setnych wolniej, niż w eliminacjach.

To już 24. medal polskiej ekipy w Tajpej, a na tym nie koniec, bo jeszcze na stadionie lekkoatletycznym w sobotę biało-czerwoni mają szanse medalowe, m.in. w biegu sztafet 4x400 metrów, gdzie Polki są jednym z głównych faworytów. Finał w tej konkurencji rozpocznie się o godz. 13.35 czasu polskiego.

Materiał oryginalny: Uniwersjada 2017. Żeńska sztafeta 4x100 metrów ze srebrnym medalem - Dziennik Łódzki