Urodzinowe prezenty. Arka II Gdynia - Gwardia Koszalin 0:2

Przemysław Brzeziański (z lewej) imponuje w ostatnich tygodniach wysoką skutecznością. Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Gwardii Koszalin odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Łukasza Drożdżala pokonali na wyjeździe rezerwy pierwszoligowej Arki 2:0.

Wspaniały prezent, a w zasadzie dwa urodzinowe prezenty, sprawił sobie autor dwóch bramek, Przemysław Brzeziański. Napastnik Gwardii obchodził wczoraj 23. urodziny.

Arkowcy przystąpili do tego spotkania w silnym składzie. Przeciwko koszalińskiej drużynie zagrali m.in. Łukasz Skowron, Glauber, Łukasz Kowalski, Michał Gałecki, Grzegorz Tomasiewicz, Otar Dżawaszwili czy Grzegorz Lech. Jako pierwsi bramce rywala zagrozili gospodarze, jednak strzał Dżawaszwiliego był minimalnie niecelny. W odpowiedzi na bramkę gdynian strzelał Przemysław Brzeziański.

W 25 minucie napastnik gości wykorzystał znakomite podanie z głębi pola i w sytuacji "sam na sam" pokonał Łukasza Skowrona. Po chwili popularny "Brzezian" ponownie znalazł się tuż przed bramkarzem gospodarzy, lecz tym razem nie trafił w światło bramki. W końcówce pierwszej części dwukrotnie w opałach znalazł się Sebastian Fabiański. Golkiper Gwardii udanie interweniował po strzałach Tomasiewicza oraz Dżawaszwiliego.

Już siedem minut po zmianie stron koszalinianie zdobyli drugą bramkę. Przemysław Brzeziański wykorzystał dobre dośrodkowanie Karola Sochaja i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. W ostatnich minutach bliski strzelenia gola dla gospodarzy był Maciej Koziara. Napastnik Arki trafił jednak w słupek.

Arka II Gdynia - Gwardia Koszalin 0:2 (0:1)

Bramki: Przemysław Brzeziański 2 (25., 52.)

Gwardia: Fabiański - Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, Sobiegraj, Słowiński (68. Zejglic), Bień, Sidor, Szymański (46. Shinmura), Sochaj (80. W.Wójcik), Brzeziański (66. Kozawa).