Urugwaj pokonał Ghanę. Rozstrzygnięcie w rzutach karnych

Jarosław Stencel
Sulley Muntari strzelił pięknego gola dla Ghany. Nie dało to jednak awansu.
Sulley Muntari strzelił pięknego gola dla Ghany. Nie dało to jednak awansu. Fot. internet/archiwum
W drugim piątkowym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata w piłce nożnej, Urugwaj wygrał po rzutach karnych z Ghaną 4:2. W regulaminowym czasie było 1:1.

W 26 minucie ładnie uderzył Suarez, jednak dzięki Kingsonowi piłka nie wpadła do siatki. Następnie po rzucie rożnym minimalnie niecelnie głową uderza Vorsah. Chwilę później doskonałą okazję marnuje Gyan uderzając obok słupka. Kiedy wszyscy spodziewali się gwizdka kończącego pierwszą połowę, gola zdobyli piłkarze z Ghany.
Lewą nogą z ponad 30 metrów do siatki obok zaskoczonego Muslery trafia Muntari. Urugwajczycy po przerwie szybko zdołali wyrównać. Pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów popisał się Forlan. W 71 minucie Suarez uderza na bramkę, jednak znów Kingson nie dał się pokonać. Próbował także Lodeiro, ale uderzył tylko nad poprzeczką. Ten sam piłkarz miał okazję już w dogrywce, ale strzelił prosto w Kingsona. W 120 minucie przed idealną okazją był Gyan, który wykonywał rzut karny za zagranie ręką przez Suareza. Trafił tylko w poprzeczkę. W rzutach karnych lepsi Urugwajczycy. Muslera obronił dwukrotnie.

Urugwaj - Ghana 1:1 (1:1, 0:1) k. 4:2
Bramki: 0:1 Sulley Muntari (45), 1:1 Diego Forlan (55 - wolny)
Urugwaj: Muslera - Lugano (38 Scotti), Fucile, Victorino, Cavani (76 Abreu), Suarez, Forlan, Perez, M.Pereira, Arevalo Rios, A.Fernandez (46 Lodeiro).
Ghana: Kingson - Sarpei, Gyan, Pantsil, Mensah, Annan, Inkoom (74 Appiah), Muntari (88 Adiyiah), Vorsah, Asamoah, Prince.