Uwaga gimnazjaliści i licealiści: ogłaszamy konkurs "Złote Pióro Głosu"

Bogna Skarul bogna.skarul@gs24.pl
Laureaci ósmej edycji
Laureaci ósmej edycji fot. Marcin Bielicki
Pewnie wielu z was chce zostać dziennikarzami i zastanawiacie się jak do tego dojść. To nic prostszego. Trzeba nauczyć się szeroko patrzeć na świat i dobrze pisać. A my wam w tym pomożemy. Ogłaszamy konkurs "Złote Pióro Głosu".

Pierwsze zadanie

Pierwsze zadanie

Ogłaszamy pierwsze zadanie dziennikarskie w naszym konkursie.

Uroda fizyczna czy uroda ducha - co Cię bardziej urzeka?

Na napisanie pracy macie czas do 14 października. Prześlijcie je na adres "Głos Szczeciński", ul. Nowy Rynek 3, 71-785 Szczecin, z dopiskiem "Złote Pióro Głosu".

Co to za konkurs i co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział? "Złote Pióro Głosu" to konkurs literacko-dziennikarski, do udziału w którym zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych.

Konkurs adresujemy do młodzieży w całym województwie zachodniopomorskim. Jeśli jesteś gimnazjalistą lub licealistą i chcesz wziąć udział w konkursie wystarczy, że przez osiem etapów (jeden etap przypada na miesiąc) napiszesz pracę na zadany przez nas temat i wyślesz ją na adres redakcji.

Konkurs trwa cały rok szkolny i kończony jest uroczystym rozdaniem nagród. Na uroczystości ogłaszana jest złota dziesiątka laureatów w kategorii gimnazja i licea, ale także ich nauczycieli - opiekunów. Konkurs "Złote Pióro Głosu" składa się z ośmiu etapów - zadań dziennikarskich.

Na napisanie jednej pracy uczestnicy konkursu mają mniej więcej miesiąc (wynika to z planu roku szkolnego - ferii i świąt). Specjalna komisja sprawdza te prace i punktuje - od 0 do 10. Za każdym razem ogłaszamy ranking etapu, ale też sumujemy punkty zdobyte w poszczególnych etapach.

Wygrywa ten, kto zdobędzie przez cały czas trwania konkursu najwięcej punktów. A główną nagrodą w konkursie (dla licealistów) jest indeks na polonistykę Uniwersytetu Szczecińskiego, a dla gimnazjalistów wycieczka promem Unity Line do Szwecji.

Tematy prac publikujemy w "Głosie", ale znajdziecie je też na naszej stronie internetowej www.gs24.pl (gp lub gk). Tam też informujemy o wynikach poszczególnych etapów, a prof. Danuta Dąbrowska (przewodnicząca komisji konkursowej) omawia najciekawsze i najbardziej typowe wypowiedzi uczniów.
Konkurs prowadzimy w dwóch kategoriach - gimnazjalnej i licealnej.

Prace sprawdzane są przez komisję: prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Danutę Dąbrowską - przewodniczącą komisji, Pawła Bartnika - pedagoga, byłego kuratora, dyrektora Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregion "Pomerania" i Bognę Skarul - dziennikarza "Głosu - Dziennika Pomorza".

Regulamin konkursu "Złote Pióro Głosu"

§ 1. W konkursie "Złote Pióro Głosu" mogą brać udział uczniowie gimnazjów i liceów województwa zachodniopomorskiego.

§ 2. Konkurs będzie trwał od października 2009 roku do czerwca 2010 roku. Zakończy go uroczysty finał, podczas którego ogłoszeni zostaną laureaci konkursu (po dziesięciu) w poszczególnych kategoriach.

§ 3. "Głos" będzie publikował informacje na temat konkursu (tematy prac dziennikarskich wraz z datą, do której należy przesłać napisany samodzielnie artykuł, recenzje prac, publikacje fragmentów najciekawszych prac uczniów). Informacje na temat konkursu będą też dostępne na stronie internetowej www.gk24.pl

§ 4. Przesyłane prace konkursowe nie mogą liczyć więcej niż 1,5 strony maszynopisu.

§ 5. Każdy przesłany do redakcji "Głosu" tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Dołączona powinna być dodatkowa informacja o uczestniku konkursu: klasa, szkoła - adres i numer telefonu, adres zamieszkania oraz imię i nazwisko opiekuna-nauczyciela.

§ 6. Konkurs składa się z ośmiu etapów.

§ 7. Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia za jeden etap wynosi 10. Maksymalna liczba punktów w całym konkursie wynosi 80.

§ 8. Po każdym etapie konkursu na łamach "Głosu" ogłaszani będą zwycięzcy kolejnych etapów konkursu. Informacje na temat wyników poszczególnych etapów będą dostępne na stronie internetowej www.gs24.pl

§ 9. Prace będą oceniane przez jury w składzie: prof. Danuta Dąbrowska z Uniwersytetu Szczecińskiego, Paweł Bartnik Dyrektor Stowarzyszenia Gmin Polskich "Pomerania", pedagog, Bogna Skarul dziennikarz "Głosu - Dziennik Pomorza".

§ 10. Zwycięzcą całego konkursu zostanie osoba, która zgromadzi największą liczbę punktów w poszczególnych etapach. W wypadku, gdy dwie lub więcej osób otrzymają identyczna liczbę punktów, komisja konkursowa zastrzega sobie wybór kolejności laureatów w poszczególnych kategoriach.

§ 11. Komisja konkursowa nie będzie sprawdzać prac napisanych wierszem.

§ 12. Komisja konkursowa wprowadza dodatkowe kategorie, które ogłaszane są zawsze pod koniec każdego etapu.

§ 13. Konkurs składa się z dwóch głównych kategorii: kategorii gimnazja (dla uczniów szkół gimnazjalnych) i kategorii licea (dla uczniów szkół licealnych).

§ 14. W konkursie inne tematy obowiązują dla uczestników z gimnazjów, inne dla uczestników z liceów.

§ 15. Nie przyjmowane są prace w formie elektronicznej. Każda praca konkursowa musi być napisana na kartce i musi dotrzeć do gazety nie później niż w dniu ostatecznego terminu ustalonego i podanego przez komisję konkursową dla każdego etapu.

§ 16. Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu w kategorii licea jest indeks na polonistykę Uniwersytetu Szczecińskiego. Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu w kategorii gimnazja jest wycieczka promem Unity Line.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

7iedem

Usunięte przez moderatora.

Dodaj ogłoszenie