Uwaga! Kolejna zmiana organizacji ruchu na osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Udostępnij:
Od wtorku zmieniła się po raz kolejny organizacja ruchu w rejonie ul. Holenderska - Włoska na osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie. Na ul. Włoskiej został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Będzie obowiązywał przez najbliższy miesiąc.

Niedawno został wprowadzony tymczasowy zakaz wjazdu z ul. Władysława IV w ul. Holenderską. To dlatego, że rozpoczęła się przebudowa tego skrzyżowania w związku z rozbudową ul. Władysława IV. Ta część inwestycji potrwa do końca marca. Wjeżdżający więc na osiedle Unii Europejskiej (a także wyjeżdżający) są zmuszeni korzystać m. in. z przejazdu ul. Francuską.

Na osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie powstaje nowa drog...

Na ul. Włoskiej, która jest łącznikiem między ul. Holenderską i Francuską, jeszcze do wczoraj obowiązywał ruch w obu kierunkach. Jednak wczoraj zapadła decyzja, że konieczne jest wprowadzenie tu przejazdu w jednym kierunku - od ul. Holenderskiej. Tym samym wjazd od ul. Francuskiej został zamknięty - tędy kierowcy mogą jedynie wyjeżdżać z ul. Włoskiej. To rozwiązanie było konieczne i zasadne, ponieważ na ul. Włoskiej są także w obecnym czasie prowadzone inwestycje drogowe. Mieszkańcy tutejszych domów są zmuszeni parkować na ulicy (dojazdy do posesji i do garaży są utrudnione, a nawet zablokowane z powodu prowadzonych tu robót). I właśnie to mocno utrudniało przejazd w obu kierunkach ul. Włoską. W imieniu mieszkańców o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Włoskiej wnioskowała Rada Osiedla Unii Europejskiej. Teraz ważne jest, by mieszkańcy osiedla siadający za kierownicą, nie jeździli na pamięć, by zwracali uwagę na znaki drogowe, które są widoczne na skrzyżowaniach Włoskiej i Holenderskiej oraz Francuskiej i Włoskiej. Ta organizacja ruchu jest tymczasowa (podobnie, jak część okolicznych przystanków MZK) i zmieni się za miesiąc, po zakończeniu prac na ul. Holenderskiej.

Zobacz także: Zebranie Komisji do Spraw Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
26 lutego, 13:18, Edward:

Musimy być bardzo uważni i wyrozumiali, bo może się komuś przydarzyć, że wjedzie nie tak jak powinien. Czasami tak bywa. Sam nie jestem kierowcą ale rozumiem ich, bo to też zwykli ludzie. A te zmiany ruchu co i rusz niestety robią w głowie mętlik. Musimy to znieść jakoś.

Dziękuje ja jako koszalonian w końcu za kogoś pozytywnie I rozsądnie komentującego Panie Edwardzie.

E
Edward

Musimy być bardzo uważni i wyrozumiali, bo może się komuś przydarzyć, że wjedzie nie tak jak powinien. Czasami tak bywa. Sam nie jestem kierowcą ale rozumiem ich, bo to też zwykli ludzie. A te zmiany ruchu co i rusz niestety robią w głowie mętlik. Musimy to znieść jakoś.

J
Ja

Oczywiście nikt nie zwraca uwagi na znak ?

Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie