Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga. Przestępcy podszywają się pod duży bank. "Oszuści ponownie wykorzystują specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
CSIRT KNF ostrzega przed nową kampanią cyberprzestępców.
CSIRT KNF ostrzega przed nową kampanią cyberprzestępców. fot. 123RF
- Oszuści ponownie wykorzystują specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika i kradzieży haseł- ostrzega CSIRT KNF. Jak poinformowano, przestępcy podszywają się pod Getin Bank.

CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzega przed nową kampanią cyberprzestępców.

Jak poinformowano, "Oszuści ponownie wykorzystują specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika i kradzieży haseł". - Tym razem podszywają się pod Getin Bank- wyjaśniono we wpisie w mediach społecznościowych. Jednocześnie poinformowano, że w fałszywym adresie literę "a" zastąpiono znakiem "ạ", zaś "b" zamieniono na "h".

Zespół CSIRT KNF podał również adresniebezpiecznej strony:secure.getinhạnk[.]com

Do postu dodano screen z fałszywej strony. Ta na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tej oryginalnej.

W połowie grudnia zespół CSIRT KNF ostrzegał przed "niezbyt udaną próbą podszycia się pod... Bank BPS czy GetinBank?" - Jak możecie zobaczyć poniżej, nawet przestępcy gubią się w swoich oszustwach- napisano w poście zamieszczonym na Twitterze. - Jednakże i tak apelujemy o zwiększoną czujność i uwagę podczas nadchodzącego okresu świątecznego!- dodano.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uwaga. Przestępcy podszywają się pod duży bank. "Oszuści ponownie wykorzystują specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika" - Strefa Biznesu