Victoria SP2 Sianów z Pucharem ZZPN [ZDJĘCIA]

Piłkarki Victorii SP2 Sianów zdobyły wojewódzki Puchar Polski i awansowały na szczebel centralny rozgrywek.

Grająca obecnie w III lidze Victoria była gospodarzem finałowego meczu. Przeciwniczkami sianowianek były zawodniczki drugoligowych rezerw Olimpii Szczecin.

Wynik meczu otworzyła w 18. min Malwina Grzelak. Mimo kilku sytuacji do podwyższenia prowadzenia, piłkarki Victorii schodziły na przerwę przy wyniku remisowym. W 38. min Oktawia Kaszewska dała się zaskoczyć Wiktorii Davis uderzeniem "za kołnierz" zza linii bocznej pola karnego.

W 64. min przyjezdne objęły prowadzeni, po niemal bliźniaczym strzale - tym razem z wolnego - Natalii Oleszkiewicz (wychowanka Drawy Drawsko Pom.). Na szczęście sprawy w swoje ręce wzięła niezawodna Grzelak. Wystarczyło jej 5. minut żeby dorzucić 2 gole. Wygraną przypieczętowała w 83. min z karnego Marta Krakowska.

Rywalkami Victorii w rozgrywkach centralnych będą zdobywczynie PP w Pomorskim ZPN, Sztorm AWFiS Gdańsk lub AP LG Gdańsk (I liga).

Victoria SP2 Sianów - Olimpia II Szczecin 4:2 (1:1)
1:0 Grzelak (18.), 1:1 Davis (38.), 1:2 Oleszkiewicz (64.), 2:2 i 3:2 Grzelak (72. i 77.), 4:2 Krakowska (83. karny).
żk. Krakowska
Victoria: Kaszewska - Petrus, Bobakowska, Struszczyk, Kawałek (46. Kornacka), Mąka (46. Wieczorek), Kaszyńska, Saganowska, Pawłowska, Krakowska, Grzelak.