Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W hołdzie Moniuszce, patronowi Filharmonii Koszalińskiej

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Andrzej Lampert, kompozytor, autor tekstów, aranżer i współproducent muzyczny zespołu PIN.
Andrzej Lampert, kompozytor, autor tekstów, aranżer i współproducent muzyczny zespołu PIN. Fot. Mat. prasowe Filharmonii Koszalińskiej
5 maja przypadała 203. rocznica urodzin patrona Filharmonii Koszalińskiej Stanisława Moniuszki. Za miesiąc, 4 czerwca, 150. rocznica jego śmierci. Jak co roku w maju w filharmonii nie zabraknie moniuszkowskiego akcentu.

- Tym razem hołdem złożonym patronowi filharmonii będzie słynna aria z kurantem „Cisza dokoła” z opery „Straszny dwór”. W rolę Stefana wcieli się Andrzej Lampert, solista Opery Śląskiej w Bytomiu, w której zadebiutował w 2010 roku partią Alfreda w „Traviacie” Giuseppe Verdiego w reżyserii Wiesława Ochmana – zapowiada Maja Ignasiak z biura promocji Filharmonii Koszalińskiej.
Andrzej Lampert jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Ma w dorobku m. in. zwycięstwo w XV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, a także w Międzynarodowej Letniej Akademii Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w 2013 r.
Kreacje artysty przyniosły mu takie laury, jak nagroda dla najlepszego śpiewaka operowego XI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, nagrody im. Zbigniewa Grucy „Dziennika Teatralnego”, „Złota Maska” za rolę wokalno-aktorską w spektaklu „Romeo i Julia” w Operze Śląskiej w reżyserii Michała Znanieckiego oraz Austriacka Nagroda Teatrów Operowych za rolę Pasterza w „Królu Rogerze” Karola Szymanowskiego.

W koncercie symfonicznym, zaplanowanym na piątek, 13 maja, na godz. 18.30 Andrzej Lampert zaśpiewa, poza wspomnianą arią Stefana ze „Strasznego dworu”, fragmenty oper Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego, George’a Bizeta i Feliksa Nowowiejskiego. - Całość uzupełnią orkiestrowe uwertury do oper „Norma” Vincenzo Belliniego i „Monbar, czyli Flibustierowie” Feliksa Ignacego Dobrzyńskiego oraz Symfonia nr 2 „Elegijna” Zygmunta Noskowskiego. Orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej poprowadzi jej pierwszy dyrygent Jakub Chrenowicz – wskazuje Maja Ignasiak.

Bilety w cenie 30 i 40 zł.

Kolejny koncert symfoniczny zaplanowano na 27 maja. Za pulpitem dyrygenckim stanie Rafał Karczmarczyk. Wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie: Hanna Gładysz – altówka, Tymoteusz Gobosz – klarnet, duet: Wiktoria Głąbała – skrzypce i Szymon Janiszewski – skrzypce, Julia Piotrowska – śpiew, Jadwiga Ciszewska – śpiew, Martyna Skuza – skrzypce, Borys Szczykutowicz – fortepian.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera