MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Koszalinie Espersen zaprasza szkołę do współpracy [wideo]

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Umowę o współpracy z władzami miasta i dyrekcją szkoły podpisali przedstawiciele spółek Espersen Polska i Espersen Koszalin
Umowę o współpracy z władzami miasta i dyrekcją szkoły podpisali przedstawiciele spółek Espersen Polska i Espersen Koszalin Radek Koleśnik
Espersen, firma działająca w Koszalinie i znana przede wszystkim z przetwórstwa rybnego, uruchamia wspólnie z Zespołem Szkół nr 8 w Koszalinie nowy kierunek kształcenia. To kierunek „automatyk”. Zacznie działać w nowym roku szkolnym.

- To kolejne umowy o współpracy między szkołą a firmami, to 46 i 47 umowa, niedługo dojdziemy do pięćdziesiątki - mówił wczoraj prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Ta współpraca - w tym przypadku między Zespołem Szkół nr 8 i spółkami Espersen - ma na celu uzupełnienie i podniesienie poziomu kształcenia w szkole zawodowej. Obie firmy to jest top w przetwórstwie rybnym. Olbrzymia ilość procesów jest zautomatyzowana.

- Espersen Polska i Espersen Koszalin są obecne w Koszalinie od 25 lat. Jesteśmy największym pracodawcą wśród firm przemysłowych w tym mieście. Łącznie zatrudniamy 2 tysiące osób, w trzech zakładach na terenie Koszalina - mówi Przemysław Niemczyk, prokurent Espersen Polska.

- To, co robimy z Zespołem Szkół nr 8, to dbałość o przyszłość. Z uwagi na obecne wydarzenia (chodzi o przerwę w szkołach - dop. red.) są pytania, jak będziemy ten nowy kierunek promować wśród uczniów, ale ten nowy kierunek to dbałość o przyszłość regionu. Otwieramy zupełnie nową klasę w szkole branżowej, to będzie pierwszy rok. Chcemy dać młodzieży z Koszalina szansę zdobycia zawodu przyszłości, który daje szanse zatrudnienia i rozwoju. Proces automatyzacji jest dla nas jedynym rozwiązaniem, by zachować produktywność, potrzebuje on kadry na każdym poziomie edukacji.

- Nasza szkoła ma długą tradycję. Mijają 62 lata naszej działalności - mówiła z kolei dyrektor ZS 8 Elżbieta Mielnikiewicz. - Jesteśmy związani z pracodawcami i koszalińskim rynkiem. Na dziś współpracujemy już z 98 firmami - podkreśliła.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński