MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Koszalinie zdemontowano parkomaty. Wkrótce zastąpią je nowe. Znamy już nowego administratora Strefy Płatnego Parkowania

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Parkomaty zniknęły z ulic Koszalina. W ciągu najbliższych tygodni pojawią się nowe. Opłaty za parkowanie będą obowiązywać od 1 września.
Parkomaty zniknęły z ulic Koszalina. W ciągu najbliższych tygodni pojawią się nowe. Opłaty za parkowanie będą obowiązywać od 1 września. Fot. Joanna Krężelewska
Wiemy, kto zorganizuje nową Strefę Płatnego Parkowania w Koszalinie. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm z Poznania. Kierowcy będą płacić za parkowanie od września. I zapłacą trochę więcej.

Przetarg dotyczył zarówno zorganizowania i administrowania Strefą Płatnego Parkowania na terenie Koszalina, jak też wykonywaniem czynności serwisowych. Nie tylko proponowana cena miała znaczenie. Wybór najkorzystniejszej oferty zależał jeszcze od dwóch kryteriów oceny ofert: liczby dodatkowych kontrolerów oraz czasu usunięcia awarii i uszkodzeń parkomatów.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Projekt Parking Sp. z o.o. i Mobile Traffic Data Sp. z o.o. z Poznania. Ich oferta to niewiele ponad 4,5 mln zł. - Zadanie organizacji, administrowania i serwisu Strefy Płatnego Parkowania realizowane będzie przez cztery lata – informuje Robert Grabowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Koszalinie. I przypomina: – Prezydent Piotr Jedliński 23 marca zawiesił pobieranie opłat za parkowanie samochodów w Strefie. Parkomaty znów będą działać od 1 września.

Administrator Strefy Płatnego Parkowania zainstaluje nowe parkomaty. Kierowcy za postój pojazdu będą mogli zapłacić gotówką, kartą i blikiem. Będą musieli też podać numer rejestracyjny swojego auta.

Strefa powiększy się o dwieście miejsc parkingowych. Zostały one wyznaczone w miejscach, gdzie powinna być duża rotacja pojazdów. Mają wymusić ruch na parkingach. To miejsca przy Poliklinice przy ulicy Szpitalnej, Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Słowackiego, przy ulicy Grottgera i Chełmońskiego.

Pełną listę nowych płatnych miejsc parkingowych znajdziesz na kolejnych slajdach >>>

Nowe płatne miejsca parkingowe w Koszalinie. Zobacz gdzie za...

Co ważne, za parkowanie w Strefie zapłacimy więcej. – Stawki nie były podnoszone od 2011 roku. Będą one o 40 proc. niższe, niż określone przez ustawodawcę maksimum – mówi Robert Grabowski z koszalińskiego magistratu. – Wciąż nie będą na tyle wysokie, by w drastyczny sposób ograniczać wjazd do centrum miasta – dodaje.

I tak za pierwsze pół godziny parkowania zapłacimy 1 zł, za pierwszą godzinę – 2 zł (dotąd było odpowiednio 60 groszy i 1,20 zł). Stawki za dłuższy postój: 2,40 zł za drugą godzinę parkowania, 2,80 zł za trzecią godzinę parkowania, 2 zł za czwartą i każda następną godzinę parkowania.

Zwiększy się również wysokość opłat abonamentowych i kar. Za brak „biletu” zapłacimy 200 złotych, 80 zł to kara za nieuiszczenie opłaty parkingowej po upływie czasu określonego na wydruku. Miesięczny abonament podstawowy wyniesie 200 zł. 50 zł to roczna opłata abonamentowa dla pojazdów z napędem hybrydowym.

Zobacz także: W Przydargini stanął fotoradar

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo