W Koszalinie znowu rusza park linowy (sprawdź atrakcje i...

  W Koszalinie znowu rusza park linowy (sprawdź atrakcje i ceny)

  Marzena Sutryk marzena.sutryk@gk24.pl

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Dotychczasowy park linowy ma zyskać kilka nowych atrakcji. Czy to sprawi, że miejsce u stóp Góry Chełmskiej będzie się cieszyło większym powodzeniem

  Dotychczasowy park linowy ma zyskać kilka nowych atrakcji. Czy to sprawi, że miejsce u stóp Góry Chełmskiej będzie się cieszyło większym powodzeniem niż poprzednio? Zobaczymy. ©Fot. Radek Koleśnik

  Zgodnie z zapowiedzią, w długi majowy weekend rozpoczyna na nowo swoją działalność park linowy na Górze Chełmskiej w Koszalinie. To zakątek, który zyska też kilka nowych atrakcji.
  Dotychczasowy park linowy ma zyskać kilka nowych atrakcji. Czy to sprawi, że miejsce u stóp Góry Chełmskiej będzie się cieszyło większym powodzeniem

  Dotychczasowy park linowy ma zyskać kilka nowych atrakcji. Czy to sprawi, że miejsce u stóp Góry Chełmskiej będzie się cieszyło większym powodzeniem niż poprzednio? Zobaczymy. ©Fot. Radek Koleśnik

  Atrakcje i ceny

  Atrakcje i ceny


  park linowy:
  bilet ulgowy (do 13. roku życia) - 15 zł za przejście jednej trasy (do godziny czasu), 25 zł - za dwie trasy (do dwóch godzin);
  bilet normalny - 20 zł za jedną trasę, 30 zł za dwie trasy

  Big Swing (skok na linie z drzewa) - 15 zł

  wieża ze skrzynek - 10 zł

  strzelnica:
  łuki - 30 strzałów (ok. 20 minut) - 10 zł
  wiatrówki - 30 strzałów (ok. 20 minut) - 10 zł

  ASG (alternatywa dla paintaballa; strzały kulkami) - 30 strzałów (ok 20 minut) - 10 zł

  paintball - 20 strzałów do celu - 10 zł

  miniquady (powyżej 6. roku życia) 7 minut - 15 zł

  samochodziki elektryczne 7 minut - 10 zł

  zorba dla dzieci (wielka kula dmuchana) - 10 zł

  dmuchańce (zamek, zjeżdżalnia) - 10 zł  Przypomnijmy, z prowadzenia parku linowego wycofała się dotychczasowa firma. Teraz umowę na dzierżawę na trzy lata podpisała firma Hunter Extreme z Trójmiasta. Ta obiecała, że sprawi, że miejsce u stóp Góry Chełmskiej zacznie tętnić życiem i będzie atrakcyjne dla całych rodzin, a nie tylko dla amatorów ekstremalnych sportów.

  Dodajmy, że miasto, które na samą organizację parku już wydało 240 tys. złotych, teraz dołoży jeszcze do interesu 65 tys. złotych. To kwota, która jest potrzebna na doprowadzenie energii. Dzięki temu możliwe będzie m. in. poprowadzenie małej gastronomii przy parku. Przy kompleksie mają być też toalety oraz miejsca postojowe.

  Organizatorzy zapewniają, że mieszkańcy - ci mali, a także ci duzi - będą zadowoleni. Będzie bowiem miejsce do zabawy, wypoczynku, a także dla chętnych - coś na ząb. Ma być ciekawiej i lepiej, niż było dotychczas. I ceny w "małpim gaju" mają być korzystniejsze, niż wcześniej. Zanosi się na to, że wolny czas faktycznie będą tu teraz mogły spędzać całe rodziny. Tyle, że nie za darmo (ceny - ramka).

  A na co, z obiecywanych atrakcji, mogą liczyć mieszkańcy? Poza parkiem linowym, gdzie czas będą mogli spędzić starsi, dla dzieci pomyślano m. in. o miniquadach, samochodach elektrycznych, czy "dmuchańcach". Starsi będą mogli np. postrzelać z wiatrówki, czy z łuków (szczegóły w ramce).

  A co z innymi pomysłami? Wcześniej była mowa m. in. o trasie dydaktycznej, zagospodarowaniu bunkra, czy ściance wspinaczkowej. - Na lato planujemy rozszerzyć trochę ofertę, ale będzie to uzależnione od klientów i ich oczekiwań - mówi Małgorzata Drab - Kaniewska, kierownik parku.

  Rezerwacja

  Rezerwacja


  Każdy, kto jest zainteresowany rezerwacją parku dla grupy, może telefonować pod numer: 661-222-344.  - Wielkie otwarcie jest planowane 1 maja - dodaje Małgorzata Drab - Kaniewska.

  - Park linowy będzie czynny cały weekend majowy od godziny 10 do 19, a także w każdy następny weekend i w tygodniu dla grup zorganizowanych po uprzedniej rezerwacji telefonicznej - mamy oferty dla szkół, firm, hoteli. Natomiast od czerwca park czynny będzie już codziennie. Tak będzie też w lipcu i sierpniu. A jeżeli chodzi o wrzesień i październik - wszystko zależy od zainteresowania. Dodajmy, że z okazji majówki dodatkowo będzie grill (kiełbaski, kaszanka, szaszłyki), hot-dogi, napoje ciepłe i zimne.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo