Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W koszalińskiej Budowlance uczą się korzystać z dronów

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
W koszalińskiej Budowlance uczą się korzystać z dronów
W koszalińskiej Budowlance uczą się korzystać z dronów Radosław Brzostek
W Zespole Szkół Nr 7 im. Bronisława Bukowskiego, czyli popularnej Budowlance uczniowie uczą się obsługi drona. Wszystko w ramach projektu unijnego "Czas na kwalifikacje", wartego ponad 800 tysięcy złotych.

Dzięki udziałowi w projekcie placówka pozyska sprzęt o łącznej wartości 286 344 zł. Dodatkowe formy wsparcia, którymi objęci są uczniowie i nauczyciele to kwota 550 018 zł. - Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego - wyjaśnia Ewa Kroll, dyrektorka Budowlanki. - W jego realizacji uczestniczą uczniowie klas: technik budownictwa, technik geodeta oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej - dodaje.

- Jednym z elementów projektu, na który udało się pozyskać pieniądze, jest szkolenie z egzaminem umożliwiającym wydanie świadectwa kwalifikacji UAVO, czyli zostanie operatorem bezzałogowego statku powietrznego, drona - mówi z kolei Bartosz Ziemniewicz. - W ciągu trzech dni uczestnicy projektu nauczą się obsługi drona. Szkolenie podzielone jest na zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uzyskany certyfikat, honorowany na terenie całej Unii Europejskiej, uprawnia do obsługi drona w zasięgu wzroku - uzupełnia nauczyciel.

Statki bezzałogowe są obecnie szeroko wykorzystywane, więc uzyskane umiejętności oraz certyfikat mogą przydać się uczniom nie tylko w geodezji, czy kartografii, ale także w innych dziedzinach, np. przy budowie dróg, inspekcjach technicznych, gospodarce leśnej, rolnictwie, czy tych bardziej oczywistych, tj. filmowej i weselnej.

Co roku do programu rekrutowanych jest 10 osób z każdego profilu. Ponadto wsparciem objętych jest też 6 nauczycieli. Dzięki dotacji zakupiono pomoce dydaktyczne - prócz wspomnianych dronów także urządzania satelitarne (do wykonywania m.in. pomiarów sytuacyjno-wysokościowych), czy niwelatory laserowe dla geodetów. Pozyskano również urządzenia elektrotechniczne dla profilu technik budownictwa, czy nowe komputery i oprogramowanie. Dzięki udziału w unijnym projekcie możliwa jest organizacja specjalistycznych szkoleń i wyjazdy na targi branżowe, czy wycieczki zawodoznawcze. Uczniowie biorą również udział w zajęciach z doradztwa zawodowego, odbywają staże zawodowe oraz uczestniczą w zajęciach dodatkowych, m.in. z matematyki, czy języków obcych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera