Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W mieście działa Biuro Porad Obywatelskich

Iwona Marciniak [email protected]
W piątek Biuro Porad Obywatelskich przy ul. Granicznej odwiedziła Barbara Humieniuk (po prawej). Rad udzielała jej Maria Dąbrowska.
W piątek Biuro Porad Obywatelskich przy ul. Granicznej odwiedziła Barbara Humieniuk (po prawej). Rad udzielała jej Maria Dąbrowska. Karol Skiba
Któż z nas nie stanął kiedyś w obliczu problemu, którego rozwiązanie wydawało się niemożliwe bez pomocy prawnej?

DYŻURUJĄ

DYŻURUJĄ

Biuro Porad Obywatelskich przy ul. Granicznej 6/4 jest czynne w poniedziałki w godz. 10-18 i w piątki w godz. 12-18.

W poniedziałki w godz. od 14 do 16 dyżur w biurze pełni pracownik socjalny. Od godz. 16 do 18 zmienia go doradca zawodowy.

W ostatni piątek miesiąca od godz. 16 do 17 przyjmuje tu radca prawny.

Chcąc mieć pewność, że trafi się do właściwej osoby, warto wcześniej zadzwonić pod numer telefonu czynnego w godzinach dyżurów: 094 35-135-12.

Właśnie po to, by pomagać ludziom zagubionym w meandrach przepisów, działa w Kołobrzegu Biuro Porad Obywatelskich. Co ważne, porad udziela się tutaj bezpłatnie.

Biuro powołało Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół "Feniks", dołączając tym samy do ogólnopolskiej sieci podobnych biur. Wszystkim patronuje rzecznik praw obywatelskich.

- Jesteśmy do dyspozycji w każdy poniedziałek od godz. 10 do 18 oraz w piątek od godz. 12 do 18 - mówi Maria Dąbrowska, kierowniczka BPO w Kołobrzegu.

- Czekamy nie tylko na kołobrzeżan, ale i mieszkańców naszego powiatu, którzy szukają pomocy w rozwiązaniu problemów natury prawnej czy obywatelskiej.

W naszym biurze przy ul. Granicznej 6/4 porad udzielają doradcy oraz konsultanci, w tym prawnik, pracownik socjalny czy kurator rodzinny. Jak wynika z krótkiego doświadczenia biura, o poradę proszą osoby mające problemy mieszkaniowe, rodzinne, w tym np. związane z rozwodem, alimentami czy podziałem majątku.
Zaglądają tu też borykający się z kłopotami w swojej pracy. Przychodzą przyszli emeryci i ludzie w różnym wieku, starający się np. o rentę.

- Czasem chodzi nawet o pomoc w przygotowaniu jakiegoś wniosku czy pozornie nieskomplikowanego dokumentu - mówi Maria Dąbrowska. - Oczywiście nie wszyscy jesteśmy prawnikami, nie sporządzamy więc takich pism w czyimś imieniu, jednak możemy krok po kroku wskazać, jak takie pismo powinno wyglądać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!