Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W obcym mundurze

(kos)
Wiele osób, które wiążą swoje plany z armią, zainteresowanych jest służbą w obcym wojsku. Kto może dostać się do Bundeswehry czy amerykańskich Marines? Kto absolutnie nie ma na to szansy?

Czekamy na pytania

Czekamy na pytania

O służbę w obcej armii i inne zagadnienia związane z powszechnym obowiązkiem obrony kraju można zapytać dzisiaj podczas naszego telefonicznego dyżuru redakcyjnego. W Koszalinie i w Słupsku gościć będziemy przedstawicieli wojskowych komend uzupełnień.
Koszalin: w godzinach 10-12, tel. 094 347 35 32, pytania można także kierować pod adresem mailowym: [email protected]
Słupsk: - w godzinach 10-12, tel. 059-842-54-18, a także pod adresem mailowym [email protected]

Zgodę na służbę w obcej armii lub w organizacji wojskowej wydaje obywatelowi polskiemu minister spraw wewnętrznych i administracji po zasięgnięciu opinii ministra obrony narodowej. Osoba, która na stałe lub czasowo (powyżej trzech miesięcy) mieszka na terytorium innego kraju, formalności załatwia przez polski urząd konsularny.
Komu ministrowie nie udzielą zgody na wyjazd? Osobom, które zostały przeniesione do rezerwy ze względu na niezdolność do służby (kategoria "D" i "E"), poborowym, którzy nie odbyli w pełnym wymiarze służby w naszej armii, osobom ubiegającym się lub przydzielonym do zastępczej służby wojskowej. Szansy na wyjazd nie mają także skazani prawomocnym wyrokiem (powyżej 1 roku pozbawienia wolności, także w zawieszeniu).
Zgody na pracę w obcej armii minister udziela w przypadku, kiedy służba ta nie narusza interesów Polski, nie jest zakazana prawem międzynarodowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!