Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W piątek w Magazynie Głosu: Co studiować, żeby nie wylądować na bezrobociu?

Zbigniew Marecki
Urszula skończyła geografię. Uczy tego przedmiotu, ale nie jest zadowolona. Musi biegać od szkoły do szkoły, żeby uzbierać pełny etat.

- Gdybym teraz szła na studia, pomyślałabym o drugim fakultecie, żeby móc uczyć dwóch przedmiotów - mówi. - Albo w ogóle poszłabym w innym kierunku.

Chociaż wyższe wykształcenie ciągle jest cenie, a absolwenci studiów stanowią mniejszość wśród petentów pośredniaków, to jednak nie każdy kierunek gwarantuje, że pracodawcy będą się o nas bić.

- Ze statystyk wynika, że największe problemy ze zdobyciem pracy mają ekonomiści, osoby po studiach administracyjnych, humanistycznych i pedagogicznych - ocenia Stefania Kuprel, kierownik Działu Ewidencji w koszalińskim PUP.

- Rozwój technologiczny światowej gospodarki, przy jednoczesnym wyraźnym spadku w ostatnich latach absolwentów kierunków technicznych, sprawia, że jest ogromne ssanie na inżynierów i absolwentów kierunków eksperymentalnych - potwierdza Maria Piasecka, kierownik Biura Zawodowej Promocji Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Raport o tym, jak wybrać studia i co zrobić, żeby być atrakcyjnym dla przyszłego pracodawcy, przeczytasz w piątek 22 maja w papierowym wydaniu "Głosu".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!