W Siedlcach nasi rugbyści doznali pierwszej porażki

(wok)
Wojciech Kukliński
Pierwszoligowi rugbyści rozegrali drugą serię meczów. Koszaliński RC Kosmaz o punkty walczył w wyjazdowym spotkaniu z MKS Pogoń Siedlce. Pogon wygrała 30:13 (15:3)

Spotkanie w Siedlcach rozpoczęło się od ataków koszalinian. W 10 minucie. nasi rugbyści zdobyliz a sprawą Kamila Królaka (karny) pierwsze punkty. Później do głosu doszli gospodarze, którzy zdobyli punktyz przyło.żenia oraz kolejne z podwyższenia. W 20. minucie Paweł szwedowicz z Kosmazu został ukarany przez arbitra czerwona kartką i koszalinianie zmuszeni byli grać w "14".

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem pogoni 15:3. Początek drugiej części należał do Pogoni, która zdobyla kolejne punkty. W końcowym kwadransie koszalinianie ruszyli do odrabiania strat, ale stać ich było tylko na przyłożenie (Mariusz Kostrzewiński) i podwyższenie (Kamil Królak).

Ostatecznie nasi przegrali 13:30. Punkty dla Pogoni zdobyli: Grzegorz Pliszka 5 (P), Michał Rosołek 5 (P), Kamil Niedźwiedź 5 (P), Emil Purzycki 5 (P), Paweł Antoszczuk 5 (P), Krzysztof Kotasa 5 (1pd, 1K). Punkty dla Kosmazu: Kamil Królak 8 (1pd, 2K), Mariusz Kostrzewiński 5 (P). Żółta kartka: Grzegorz Pliszka (Pogoń). Czerwona kartka: Paweł Szwedowicz (Kosmaz). W innych meczach RKS Skra Warszawa rozgromila WMPD PUDiZ Olsztyn 34:5 (15:0), a KS Budowlani Lubin wygrali z MKS

Czarni Pruszcz Gdański 29:10 (11:0). Tabela:
1. Budowlani 9 2 46-20 1
2. Pogoń 6 2 40-30 2
3. Czarni 5 2 39-13 1
4. Skra 5 2 37-34 1
5. Kosmaz 4 2 40-42 0
6. WMPD 0 2 17-61 0