Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W sławieńskim ratuszu wręczono państwowe odznaczenia

Wojciech Kulig
Państwowe odznaczenia w postaci Brązowych Krzyży Zasługi wręczono Annie Libera-Wełniak oraz Romualdowi Okoniewskiemu, mieszkańcom Sławna. Odznaczenia nadane zostały postanowieniem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Aktu dekoracji dokonał Marek Subocz - wicewojewoda zachodniopomorski, Krzysztof Frankenstein-burmistrz Sławna oraz Robert Stępień - wicekurator oświaty.Romuald Okoniewski to symbol miasta. Od 55 lat prowadził w Sławnie Zakład Zegarmistrzowski. Pracę w zawodzie rozpoczął w 1948 r. Swoją codzienną, rzetelną, sumienną pracą stworzył w mieście wyjątkową tradycję, kultywowania rodzinnych zakładów rzemieślniczych, które prowadzone są przez kolejne pokolenia. Jego zakład, dziś prowadzony przez wnuka, od samego początku znajduje się w tej samej kamienicy przy ul. Jedności Narodowej, z pięknym szyldem.Anna Libera- Wełniak to wieloletni, emerytowany, nauczyciel języka polskiego. Od samego początku swojej pracy zawodowej była zawsze bardzo mocno zaangażowana w działalność społeczno – edukacyjną oraz cieszyła się  dużym zaufaniem i szacunkiem w środowisku uczniów i nauczycieli. Zarys jej działalności społecznej na rzecz mieszkańców jest bardzo szeroki, np. organizacja koncertów charytatywnych na rzecz dzieci chorych białaczkę,  praca w wolontariacie z młodzieżą czy wieloletnie zaangażowanie w amatorski ruch artystyczny. Jest także  współzałożycielka Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku” w Sławnie, w którym pełni funkcję  sekretarza i czynnie wspiera rozwój turystyki rowerowej. Od kilkunastu lat zaangażowana jest także w organizację honorowego krwiodawstwa na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.Zobacz także Pamiątkowe zdjęcie przy czołgu w Sławnie
Państwowe odznaczenia w postaci Brązowych Krzyży Zasługi wręczono Annie Libera-Wełniak oraz Romualdowi Okoniewskiemu, mieszkańcom Sławna. Odznaczenia nadane zostały postanowieniem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Aktu dekoracji dokonał Marek Subocz - wicewojewoda zachodniopomorski, Krzysztof Frankenstein-burmistrz Sławna oraz Robert Stępień - wicekurator oświaty.Romuald Okoniewski to symbol miasta. Od 55 lat prowadził w Sławnie Zakład Zegarmistrzowski. Pracę w zawodzie rozpoczął w 1948 r. Swoją codzienną, rzetelną, sumienną pracą stworzył w mieście wyjątkową tradycję, kultywowania rodzinnych zakładów rzemieślniczych, które prowadzone są przez kolejne pokolenia. Jego zakład, dziś prowadzony przez wnuka, od samego początku znajduje się w tej samej kamienicy przy ul. Jedności Narodowej, z pięknym szyldem.Anna Libera- Wełniak to wieloletni, emerytowany, nauczyciel języka polskiego. Od samego początku swojej pracy zawodowej była zawsze bardzo mocno zaangażowana w działalność społeczno – edukacyjną oraz cieszyła się dużym zaufaniem i szacunkiem w środowisku uczniów i nauczycieli. Zarys jej działalności społecznej na rzecz mieszkańców jest bardzo szeroki, np. organizacja koncertów charytatywnych na rzecz dzieci chorych białaczkę, praca w wolontariacie z młodzieżą czy wieloletnie zaangażowanie w amatorski ruch artystyczny. Jest także współzałożycielka Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku” w Sławnie, w którym pełni funkcję sekretarza i czynnie wspiera rozwój turystyki rowerowej. Od kilkunastu lat zaangażowana jest także w organizację honorowego krwiodawstwa na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.Zobacz także Pamiątkowe zdjęcie przy czołgu w Sławnie UM Sławno
Państwowe odznaczenia w postaci Brązowych Krzyży Zasługi wręczono Annie Libera-Wełniak oraz Romualdowi Okoniewskiemu, mieszkańcom Sławna.

Odznaczenia nadane zostały postanowieniem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Aktu dekoracji dokonał Marek Subocz - wicewojewoda zachodniopomorski, Krzysztof Frankenstein-burmistrz Sławna oraz Robert Stępień - wicekurator oświaty.

Romuald Okoniewski to symbol miasta. Od 55 lat prowadził w Sławnie Zakład Zegarmistrzowski. Pracę w zawodzie rozpoczął w 1948 r. Swoją codzienną, rzetelną, sumienną pracą stworzył w mieście wyjątkową tradycję, kultywowania rodzinnych zakładów rzemieślniczych, które prowadzone są przez kolejne pokolenia. Jego zakład, dziś prowadzony przez wnuka, od samego początku znajduje się w tej samej kamienicy przy ul. Jedności Narodowej, z pięknym szyldem.

Anna Libera- Wełniak to wieloletni, emerytowany, nauczyciel języka polskiego. Od samego początku swojej pracy zawodowej była zawsze bardzo mocno zaangażowana w działalność społeczno – edukacyjną oraz cieszyła się dużym zaufaniem i szacunkiem w środowisku uczniów i nauczycieli. Zarys jej działalności społecznej na rzecz mieszkańców jest bardzo szeroki, np. organizacja koncertów charytatywnych na rzecz dzieci chorych białaczkę, praca w wolontariacie z młodzieżą czy wieloletnie zaangażowanie w amatorski ruch artystyczny. Jest także współzałożycielka Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej i Pieszej „Na Szlaku” w Sławnie, w którym pełni funkcję sekretarza i czynnie wspiera rozwój turystyki rowerowej. Od kilkunastu lat zaangażowana jest także w organizację honorowego krwiodawstwa na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!