W Sławnie zakończył się I etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour [zdjęcia]

Wojciech Kulig
Johim Ariesen z Holandii wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour z Kołobrzegu do SławnaPrzy mecie zlokalizowanej na placu Wyszyńskiego w Sławnie licznie zebrali się mieszkańcy Sławna, żeby powitać kolarzy biorących udział w wyścigu kolarskim Bałtyk-Karkonosze Tour. To drugi, zaraz po Tour de Pologne wyścig tego typu organizowany w Polsce. Ostatecznie 140-kilometrowy odcinek z Kołobrzegu do Sławna wygrał 29-letni Johim Ariesen reprezentujący Holandię. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Zieliński, a trzecie zajął Andrii Kulik z Ukrainy. W czwartek drugi etap wyścigu z Goleniowa do Chociwla. Na tym odcinku kolarze przejadą 165,9 kilometrów. Łącznie zawodnicy mają do przejechania 6 etapów. Finał 21 maja w Karpaczu. Wojciech Kulig
Johim Ariesen z Holandii wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour z Kołobrzegu do Sławna.