Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Szczecinku powstanie park linowy

Rajmund Weł[email protected]
Szczecińska firma ma już w naszej okolicy jeden park linowy - w Czaplinku (na zdjęciu jego otwarcie w maju tego roku). Podobne parki działają od lat w Koszalinie i Kołobrzegu.
Szczecińska firma ma już w naszej okolicy jeden park linowy - w Czaplinku (na zdjęciu jego otwarcie w maju tego roku). Podobne parki działają od lat w Koszalinie i Kołobrzegu. Fot. krzysztof bednatek
Nad jeziorem Trzesieckim powstanie park linowy z prawdziwego zdarzenia. To komercyjne - choć na terenie miasta - przedsięwzięcie biznesmena ze Szczecina.

Szczecineccy radni zgodzili się wydzierżawić firmie Sławomira Urbańczyka część niezagospodarowanego parku nad Trzesieckiem. Konkretnie teren między hotelem Viki (dawny Zieliński) przy ulicy Kościuszki a wybiegiem dla psów. Chodzi o skarpę porośniętą drzewami i krzakami, która nadaje się pod lokalizację parku linowego.

Szczecinek zyska nową atrakcję turystyczną i rekreacyjną, którą - co ważne - za własne pieniądze wybuduje dzierżawca. Nie robi tego oczywiście charytatywnie (uporządkowanie terenu i założenie instalacji to spory wydatek rzędu 250 tysięcy złotych, w zależności od tego co się zamontuje), za przejście parku trzeba będzie zapłacić.

Miasto postawiło warunki - koszty przygotowania terenu pokryje dzierżawca, a elementy parku - chodzi głównie o stalowe liny - nie mogą uszkadzać drzew i muszą pozwalać na swobodny przepływ soków.

Sławomir Urbańczyk prowadzi już parki linowe w Szczecinie i Czaplinku. Trasy do przejścia wśród konarów mają różny stopień trudności, są takie dla dzieci i dla zaawansowanych.

W korzystaniu z parku linowego nie ma ograniczeń wiekowych, jednak dziecko musi mieć minimum 1,20 metra wzrostu. Na miejscu są instruktorzy.

Park linowy to wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach - czytamy na stronie Tarzanii, jak nazywają się parki w Szczecinie i Czaplinka. „Na każdym odcinku czekają na klienta różne przeszkody: skok tarzana, pal buszmena, ścianka wspinaczkowa i wiele innych bardzo ciekawych atrakcji”.

- W Szczecinku park linowy chcemy otworzyć na majówkę w roku przyszłym - mówi Sławomir Urbańczyk. - Prace rozpoczniemy w kwietniu, może w marcu. Parki zasadniczo nie są czynne jedynie w zimie, chodzi o względy bezpieczeństwa. Temperatura otoczenia nie może być niższa niż 10 stopni chociażby, aby podesty na drzewach nie były wilgotne.

Ceny? Będą zbliżone do innych parków Tarzanii, czyli od 15 do 25 zł za przejście w zależności od trasy.

Zobacz także Czytanie Quo Vadis w Szczecinku

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!